Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach będą miały swój dzień skupienia. To okazja do modlitwy, a także do rozmowy z kapłanem pracującym w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie. W tym spotkaniu mogą też uczestniczyć osoby spoza diecezji tarnowskiej.
„Ten dzień będzie okazją do religijnego zastanowienia się nad swoim miejscem w Kościele, do ożywienia wiary. Często takie osoby w swoim mniemaniu doświadczają odrzucenia ze wspólnoty, marginalizacji i gorszego traktowania. Poprzez ten dzień skupienia i troskę wyrażaną przez ich duszpasterzy chcemy podkreślić, że Kościołowi zależy na tych osobach, że ich zapraszamy, że ich miejsce jest w Kościele. Ludzie żyjący w związkach niesakramentalnych nie mają pewnych praw przystępowania do wszystkich sakramentów, ale są w Kościele. Powinni o tym pamiętać” – mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w sobotę, 28 marca w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 8.45 i potrawa do godzin popołudniowych. Dla uczestników przewidziano obiad i kawę. Spotkanie może też stać się też okazją do zastanowienia się nad sytuacją prawno-kanoniczną i szukania możliwych rozwiązań. Dzień skupienia poprowadzi ks. dr Dariusz Brzegowy z Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.
Do udziału w dniu skupienia można się zgłaszać telefonicznie lub mailem bezpośrednio w „ARCE” (18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.