Previous
Next
Previous
Next

Mali Igloopolanie z nagrodami w Łańcucie

Pięknym sukcesem zakończył się występ dwóch grup Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” w Łańcucie. III miejsce zdobył zespół prowadzony przez Kingę Jurek, I miejsce wywalczyła ekipa starsza prowadzona przez jej męża Kacpra Jurka.
W Łańcucie „Mali Igloopolanie” wzięli udział w VI Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec”. „Mali Igloopolanie” zaprezentowali Tańce Kaszubskie w II kategorii wiekowej (9-12 lat) i wywalczyli III miejsce. Konkurowało z nimi 10 zespołów z całego województwa.
„Igloopolanie” – grupa młodzieżowa zaprezentowali się w III kategorii wiekowej (13-19 lat) w suicie Tańców Sądeckich. W swojej kategorii wiekowej rywalizowali z 8 zespołami z całego województwa i wywalczyli I miejsce.
W Zespołach „Małych Igloopolan” tańczy 80 dzieci i młodzieży z Dębicy i okolic. Zajęcia odbywają się w Domu Kultury „Mors”. Instruktorami tańca, którzy szkolą dzieci i młodzież są Kinga i Kacper Jurkowie. Akompaniatorami są; Zenon Piękoś i Stanisław Wiktor. Przygotowaniem kostiumów zajmuje się Krystyna Wiktor, kierownikiem Zespołu jest Zdzisław Worek.
źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.