Previous
Next
Previous
Next

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2015 w Dębicy – rozstrzygnięcie konkursu

Czy wyobrażasz sobie chociaż jeden dzień swojego życia bez wody? Czy wiesz, że przeciętnie w ciągu dnia Europejczyk zużywa ok. 150 litrów wody, a w Afryce człowiek ma do dyspozycji ok. 20 litrów? Czy wiesz, że więcej osób na świecie ma własny telefon komórkowy niż dostęp do jakiejkolwiek toalety? Czy wiesz jakie skutki dla życia ma brak dostępu do wody? Światowy Dzień Wody, który obchodziliśmy w Dębicy 20 marca, był świetną okazją, aby zgłębić temat oszczędzania wody na świecie.
Organizatorami Światowego Dnia Wody w Dębicy byli: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Szkoła Podstawowa nr 11  im. 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy oraz  Wodociągi Dębickie sp. z o.o. Organizatorzy postawili sobie za cel przekazanie wiedzy o wodzie w jak najciekawszej formie oraz uświadomienie – zwłaszcza młodych ludzi – jak istotną rolę odgrywa ona w życiu i gospodarce.
Patronat nad obchodami Światowego Dnia Wody 2015 objął Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.
Finał obchodów miał miejsce w ubiegły piątek – 20 marca w Galerii Handlowej RAJ.
Dzieci z przedszkoli, w których wcześniej przeprowadzono akcję dydaktyczną połączoną z zabawą, mogły skorzystać z atrakcji takich jak: malowanie gipsowych domków, malowanie twarzy w wiosenne motywy, sterowanie robotami Lego.
Uczniowie dębickich szkół, których prace wyróżniono w konkursie pt. „Woda Źródłem Życia” otrzymali z rąk Burmistrza Mariusza Szewczyka i Prezesa Wodociągów Dębickich Jacka Gila pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody. Wystawę prac konkursowych można oglądać jeszcze przez kilka dni w Galerii Handlowej Raj.
Obchody Dnia Wody uświetnił pokaz mody dębickich projektantek – uczennic ZSZ Nr 1 w Dębicy.

 
 
 
 
 
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.