Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na rok przed spotkaniem w Krakowie, serce naszej diecezji – Tarnów, wypełni się kilkoma tysiącami młodych serc pragnących spotkania z Jezusem!

Na ulicach Tarnowa młodych z całej diecezji będzie można spotkać już od piątku. Młodzi, w tym przeszkoleni już animatorzy diecezjalni, dekanalni i parafialni, pochodzący z wszystkich okręgów naszej diecezji, będą gościć w 10 tarnowskich parafiach. Zgromadzeni będą uczestniczyć w Diecezjalnym Forum Młodzieży – spotkaniu, którego celem, już od kilku lat, jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i oczekiwania młodych ludzi.
Młodzi, w ciągu trzech, dni mają możliwość uczestniczyć w warsztatach uwielbieniowych prowadzonych przez ks. Artura Ważnego i pana Leopolda Twardowskiego. Warsztaty odbędą się aż w czterech miejscach na terenie całego miasta – Auli Jana Pawła II, Auli w Wyższym Seminarium Duchownym, Auli przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Gumniska. Ponadto uczestnicy forum wezmą udział w spotkaniu ewangelizacyjnym, które poprowadzą Stróże Poranka, a także będą mieli okazję do obejrzenia filmu „Bóg nie umarł”.
Forum to nie tylko jedno z pierwszych wyzwań dla animatorów, na barkach których spoczywać będzie organizacja ŚDM w 2016 roku na różnych szczeblach diecezji, to również swoisty test, któremu poddany będzie cały Tarnów! Parafie goszczące zdeklarowały się do przyjęcia około 100 osób, co w łatwym rachunku daje łącznie blisko 1000 zaangażowanych rodzin! To świetna zapowiedź otwartości tarnowian na przyjmowanie pielgrzymów z całego świata już za rok.
Niedziela Palmowa w Tarnowie to prawdziwy, młodzieżowy Raban! Tysiące młodych z całej diecezji przyjadą, by wspólnie z przybyłym biskupem wyznać swoją wiarę. Po zawiązaniu wspólnoty i uwielbieniu Chrystusa, umocnieni i zjednoczeni, wyjdziemy na ulice Tarnowa, na których rozważać będziemy kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Właśnie tam, mimo rozpraszającego szumu samochodów oraz wszechobecnych reklam, chcemy wyznać swoją wiarę i zaprosić wszystkich mieszkańców do wspólnej modlitwy, do osobistego spotkania z samym Jezusem… Momentem kulminacyjnym naszego młodzieżowego triduum będzie Msza Święta w kościele bł. Karoliny Kózkówny pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.
XXX Światowy Dzień Młodzieży to również pierwsze z czterech spotkań z cyklu „Synaj”, – gdyż taką nazwę przyjęła nasza diecezja – które już od roku odbywają się w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Jednocześnie jest to zjazd wszystkich zaangażowanych w Krucjatę Modlitwy – „GOTOWi na ŚDM”, podjętą przez osoby chcące wyprosić Boże błogosławieństwo dla organizatorów i uczestników ŚDM w Krakowie.
Opr. Angelika Biernat

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.