Previous
Next
Previous
Next

I Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci

2 kwietnia br. będziemy obchodzić X rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Firma Sparta-Mielec oraz Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej – Mielec przy współpracy z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Zespołem Szkół w Stobiernej oraz Zespołem Szkół w Brzeźnicy organizują I Memoriału Pływackiego im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci, który odbędzie się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.
Po raz pierwszy na terenie Gminy Dębica będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się
z odległością 26 km 516 metrów – skąd te liczby ? Ma to ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II – który trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu.
Oficjalne rozpoczęcie Memoriału zaplanowano na godzinę 17 01, po którym wystartuje pływacka sztafeta. O godzinie 21 37 wszyscy zgromadzeni uczczą śmierć Papieża minutą ciszy oraz wspólnym odśpiewaniem „Barki”. Zespoły Szkół z Brzeźnicy oraz Stobiernej, których patronatem jest Jan Paweł II zaprezentują wystawę poświęconą życiu i pontyfikatowi Jana Pawła II. Ponadto podczas trwania Memoriału, zostanie wyświetlony film „ Karol – człowiek, który został Papieżem”.
Do sztafety Memoriału włączyli się:
– przedstawiciele partnerskiego Miasta Rudki na Ukrainie,
– Klub Biegowy Maratończyk Dębica, który wystartuje z rynku w Dębicy o godz. 16 30 na Kompleks Basenów „NEMO” w Pustkowie – Osiedlu,
– Mielecka Grupa Motocyklowa SKUCIE,
– Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy,
– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy,
– Komenda Powiatowa Policji w Dębicy,
– Międzyszkolny Klub Pływacki „BOBRY” Dębica,
– UKP „GRYF” Dębica.
PAPIEZ_PLAKAT_GOSIR_ok-1.pdf
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.