Previous
Next
Previous
Next

Poseł Kazimierz Moskal straci immunitet?

Kazimierz MoskalO uchylenie immunitetu posłowi do Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich zwróciła się firma Makarony Polskie S.A, która chce go postawić przed sądem za wypowiedzi pod jej adresem wypowiadane z mównicy sądowej przez Moskala. Zdaniem posła jest ona powiązana z prominentnymi politykami tego ugrupowania między innymi z Janem Burym.
-System panujący w Polsce ma służyć dobru wszystkich obywateli a nie wąskiej grupie ludzi związanych z władzą – mówi Kazimierz Moskal. Mam na myśli posła Jana Burego oraz jego bliskiego współpracownika Bogusława P. Gdyby ci ludzie mieli honor to już dawno usunęli by się z życia politycznego.
Moskal bardzo ostro komentuje biznesowe działania posła Jana Burego i firm z którymi, zdaniem Kazimierza Moskala, jest on powiązany. Chodzi między innymi o mającą siedzibę w Rzeszowie spółkę Makarony Polskie. Mówił o tym między innymi w swoich wystąpieniach z mównicy Sejmowej. Zdaniem spółki Makarony Polskie S.A. naruszył on dobre imię firmy i dlatego zdecydowała się ona na wystąpienie na drogę sądową. 27 lipca 2014 roku do Marszałka Sejmu Ewy Kopacz wpłynął wniosek złożony przez Kancelarię Adwokacką z Olsztyna, reprezentującej firmę Makarony Polskie S.A. We wniosku Kancelaria zwraca się o uchylenie immunitetu chroniącego Kazimierza Moskala zarzucając mu, że w latach 2013 i 2014 naruszył dobre imię spółki. W uzasadnieniu tego wniosku czytamy: „pozwany korzystając z instytucji interpelacji poselskich a także możliwości wypowiadania się, w tym także zadawania pytań i oraz zgłaszania żądania wyjaśnień, wielokrotnie w sposób naruszający dobra osobiste spółki Makarony Polskie S.A. poruszał temat jej funkcjonowania”.
Co na to Kazimierz Moskal?
– Staram się tylko uczciwie wypełniać mandat poselski i piętnować patologię, bez względu na konsekwencję – mówi Kazimierz Moskal. Nie boję się procesów sądowych.
Wczoraj o godz o 12.00 miało się odbyć posiedzenie Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, podczas której miał zostać rozpatrzony wniosek firmy Makarony Polskie S.A. o uchylenie immunitetu posłowi Moskalowi ale zostało ono odwołane.
– Niestety, bo kolejny raz mógłbym powtórzyć to co do tej pory wielokrotnie powtarzałem – Postępowanie organów państwowych w kontekście powiązanej z Janem Burym firmy Makarony Polskie S.A. jest co najmniej niepokojące, budzi wiele obaw co do ich uczciwości i bezstronności. Wiele ich decyzji jest ewidentnie nakierowane na osłabianie konkurencji i poprawę zysków firmy.” – pisze na swoim profilu FB poseł Kazimierz Moskal.
 

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.