Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tradycje Wielkanocne w Gminie Dębica

DSC_6293W niedzielę 15 marca 2015 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie odbyło się wydarzenie kulturalne pod nazwą „Tradycje Wielkanocne w Gminie Dębica”. Impreza o tej tematyce na stałe wpisała się w kalendarz imprez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, z roku na rok gromadząc coraz większą liczbę sympatyków. Na początku słowa powitania skierował do uczestników imprezy Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie – pan Wiesław Pyrsak, następnie przybyłych Gości powitał Dyrektor CKiB – pan Marcin Ciszek. Wójt Gminy Dębica – pan Stanisław Rokosz złożył na ręce pani Poseł Krystyny Skowrońskiej bukiet kwiatów składając życzenia wszystkim solenizantom obchodzącym w tych dniach imieniny. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Poseł Renata Butryn.
Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dębica zaprezentowały regionalne specjały około świąteczne. Na stołach królowały babki piaskowe, mazurki, pasztety oraz wiele innych potraw tradycyjnie kojarzonych ze Świętami Wielkiej Nocy, których smak mogli ocenić również uczestnicy imprezy. Największą popularnością cieszył się żurek przygotowany w różnych odsłonach specjalnie na tą okazję. Natomiast uczniowie 13 Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica przygotowali przepiękne świąteczne dekoracje: palmy, jajka, baranki, zajączki, kurczaczki, kartki świąteczne itp. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Śpiewaczy „Podgrodzianie”. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przeprowadzony został Quiz tematycznie powiązany z wiosną i Świętami.
W konkursie pod nazwą „Najpiękniejszy Stół Wielkanocny” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dębica Komisja Oceniająca w składzie: Przewodniczący – Mateusz Smoła oraz członkowie Grzegorz Reguła i Andrzej Trzeciak przyznała:
I miejsce – KGW z Nagawczyny
II miejsce – KGW z Zawady
III miejsce – KGW z Pustkowa
W konkursie skierowanym do Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica – pod nazwą „Wielkanocne dekoracje” – Komisja Oceniająca w składzie: Przewodniczący – Marek Mikrut oraz członkowie Barbara Wojtunik i Wiesław Kania przyznała:
I miejsce – ZS z Pustkowa-Osiedla
II miejsce – ZS ze Stobiernej
III miejsce – ZS z Pustyni
Wyróżnienia przyznano: ZS z Głobikowej i ZS z Nagawczyny
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.