Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

10 urodziny 48 Szczepu

urodziny_szczepuW weekend 17-19 kwietnia 2015 roku, Prawie 48 Szczep Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika obchodził jubileusz 10 rocznicy powstania. Z tej okazji odbył się biwak zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy.
W piątek zuchy i harcerze wyruszyli w podróż dookoła świata, aby na międzynarodowym targu wspólnie poznawać zwyczaje i smaki z najodleglejszych zakątków Ziemi. Była włoska pizza, francuskie wypieki, sushi prosto z Japonii, oliwki, feta i świeże warzywa z Grecji oraz frytki i hamburgery z USA. Dodatkowo wieczorem odbyła się gra, dzięki której uczestnicy poznali zwyczaje i kulturę z odległych krajów.
W sobotę rozpoczął się VI Turniej Zastępów o Puchar Komendanta Szczepu. Siedem patroli wzięło udział w grze terenowej po Dębicy. Jej fabuła opierała się na życiorysie patrona szczepu – Jana Szczepanika, a dokładnie na wynalazkach jakie stworzył polski Edison. Po południu odbyły się zajęcia programowe przygotowane przez instruktorów szczepu. Równo o godzinie 17:00 rozpoczął się urodzinowy kominek z zaproszonymi gośćmi. Na spotkanie przybyli rodzice harcerzy i instruktorów, osoby związane przed laty ze szczepem oraz przyjaciele środowiska z drugiego końca Polski.
Podczas tego spotkania została wręczona nagroda dla najlepszego przybocznego szczepu. Otrzymała ją Natalia Czaja. Dodatkowo wręczono nagrodę komendanta szczepu „Primus Inter Pares” dla najlepszego instruktora za rok 2013/2014 dla pwd. Szymona Dymińskiego, oraz za rok 2014/2015 dla pwd. Gabrieli Ćwik. Nie obyło się bez urodzinowego tortu, wspólnych zdjęć, życzeń i wesołej harcerskiej atmosfery. Na zakończenie dnia odbył się specjalny pokaz ognia w wykonaniu wielokrotnego mistrza Polski w firedance Miłosza „Nightshine” Szychowskiego-Nowaka.
W niedzielę podczas apelu zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa zastępów. III miejsce zajął zastęp dziewcząt z 7 Drużyny Harcerskiej „Nieprzemakalni, II miejsce należało do Próbnej Gromady Zuchowej ze Straszęcina, zaś I miejsce zajęły zuchy z 9 Gromady Zuchowej „Mali Paunisi”.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.