Previous
Next
Previous
Next

Areszt tymczasowy dla oszusta z Wałbrzycha

Na wniosek Policji i prokuratury, sąd rejonowy w Dębicy zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna oszukiwał, oferując za pośrednictwem internetu artykuły dla dzieci. Klienci przelewali na jego konto pieniądze, ale nie otrzymywali towaru.
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dębickiej komendy pracowali nad sprawą oszustw internetowych. W kwietniu ubiegłego roku do Policji zgłosiła się mieszkanka Dębicy, która została oszukana podczas zakupu przez Internet dziecięcego wózka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha od marca do sierpnia 2014 roku oferował przez portale aukcyjne wózki dziecięce, huśtawki oraz zabawki. Klienci wpłacali pieniądze na wskazany rachunek, jednak zamówionego towaru nie otrzymywali.
Okazało się, że w ten sposób 21-latek oszukał co najmniej 39 osób. Spowodowane jego działalnością straty oszacowano na kwotę powyżej 20 000 złotych. Nieuczciwy sprzedawca wykorzystywał zaufanie klientów, robiąc sobie z tej przestępczej działalności stałe źródło dochodu.
Postępowanie ma charakter rozwojowy, gdyż do tej pory 14 podobnych spraw prowadzonych było na terenie całego kraju. Zakończyły się one aktem oskarżenia wobec 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
źródło:  Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.