Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Laureaci Dyktanda 2015 nagrodzeni

W poniedziałek 20 kwietnia o godz. 13.00  w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród tegorocznym laureatom  Miejskiego Konkursu Ortograficznego Dębickie Dyktando 2015, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Dębicy i Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy. Nagrody laureatom wręczyli burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek
Tegoroczne dyktando,  które ocenione zostało w czterech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, nauczyciele i pozostali uczestnicy zdaniem Doroty Piękoś, dyrektor SP nr 2, współorganizatorki konkursu ortograficznego było łatwiejsze niż ubiegłoroczne, mimo to żadnemu z uczestników nie udało się go napisać bezbłędnie. Uczestnikom trudność sprawiła zarówno poprawna pisownia nazwy rasy psa chart jaki i wyraz leśny „dukt”, który wielu zrozumiało i zapisało jako leśny „tupt”. Kłopot sprawiało także  „nie”  pisane z różnymi częściami mowy oraz pisownia słów: mini, maksi oraz super z innymi wyrazami.
W gronie Laureatów w tegorocznej edycji dyktanda znaleźli się:
Szkoły podstawowe:
I m. – Zuzanna Grecka – SP nr 3
II m. – Mieszko Miś – SP nr 2
III m. – Katarzyna Kądzielawa – SP nr 12
Gimnazja:
I m. – Jan Stępień – MG nr 1
II m. – Izabela Czuchra – MG nr 3
III m. – Natalia Uszko – MG nr 1
Nauczyciele:
I m. – Monika Szymańska – SP nr 3
II m. – Anna Krzyżak – MG nr 2
III m. – Dorota Batko – SP nr 9
Pozostałe osoby dorosłe:
I m. – Joanna Kisiel
II m. – Edyta Babicz
III m. – Maria Kostyra

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.