Monika Szczyrek znów jedzie pomagać sierotom w Zambii

monika24 –letnia dębiczanka Monika Szczyrek po raz drugi w ramach wolontariatu misyjnego Salwator chce wyjechać  do Zambii żeby pomagać osieroconym dzieciom. W ciągu ostatnich 4 lat była woluntariuszką w Rumunii, na Białorusi i właśnie w Zambii. Jej wyjazdy możliwe były dzięki wsparciu finansowemu wielu osób i firm. Tym razem również prosi o wsparcie w zebraniu funduszy na opłacenie przelotu samolotem i pobytu w Afryce. Aby zrealizować swój plan dotarcia do Afryki i pomocy potrzebującym  potrzebuje około 6 tysięcy złotych.

„Czas na kolejny podbój Czarnego Lądu! Z wielką radością chciałabym ogłosić, że zbliża się moja kolejna przygoda z Afryką. Tak jak rok temu, wyjeżdżam do Zambii, do Lusaki, by pracować jako wolontariuszka z osieroconymi dziećmi, ubogimi rodzinami z okolicznych slumsów oraz „dziećmi ulicy”. I również tak jak rok temu – nie zdołam osiągnąć tego sama” – pisze w specjalnie utworzonym na facebooku na okoliczność wyjazdu wydarzeniu Monika Szczyrek.

24-letnia dębiczanka jest studentką kierunku: pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową. Wcześniej uzyskała licencjat z pracy socjalnej.  Od 4 lat należy do Wolontariatu Misyjnego „Salvator” (http://wms.sds.pl/), dzięki któremu mogła pomóc na Białorusi, w Rumunii oraz Zambii.

Wyjazd do Zambii będzie jej drugim. W ubiegłym roku dzięki wsparciu wielu osób oraz firm udało jej się zebrać środki na podróż i pobyt w Afryce.

„Bardzo życzliwie do mojego pomysłu wyjazdu i pomocy w Afryce odniosły się zarówno osoby, które za pośrednictwem  portalu społecznościowego dowiedziały się o tej inicjatywie i zdecydowały się wesprzeć  ją finansowo wpłacając na konto różne, mniejsze i większe kwoty jak i firmy  wśród których znalazły się  m.in. firma Suret i Prografix, które również dofinansowały mój wyjazd. Dzięki ich życzliwości zebrałam całą potrzebną do sfinansowania wyjazdu i pobytu kwotę” – mówi Monika Szczyrek.
Wyjazd, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem  będzie trwał 3 miesiące (lipiec-wrzesień). Tym razem dębiczanka pomagać będzie w sierocińcu który jest prowadzony przez Siostry Kalkutki w dzielnicy Kulabonga w stolicy Zambii Lusace. Zajmowała będzie się m.in. uczeniem języka angielskiego i matematyki dzieci z klas 1-4. Jak podkreśla woluntariuszka  w Zambii jest ogromny analfabetyzm i powszechny rozpad więzi rodzinnych dlatego tak dużo jest w tym kraju sierot. „Z domów uciekają nawet 5 letnie dzieci. Rodzice najczęściej ich nie szukają, nie interesują się ich losem. Dzieciaki wychowuje ulica, ewentualnie trafiają do różnych sierocińców. Takie zjawisko jest efektem wielkiego ubóstwa jakie istnieje w Zambii” – mówi Monika Szczyrek.

Fundusze na sfinansowanie wyjazdu Moniki Szczyrek do Zambii  z dopiskiem „Monika Szczyrek” lub „Wyjazd Moniki do Afryki” można przelewać na konto :
Bank Pekao SWIFT: PKOP PL PW PLN 44124042301111001056985040 NIP: 6282261251 REGON: 123052160
WOLONTARIAT MISYJNY SALVATOR ul. B. Głowackiego 3 32–540 TRZEBINIA

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.