Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sejm nie wyraził zgody na uchylenie immunitetu posła Kazimierza Moskala

Protokół z głosowania nad wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Kazimierzowi Moskalowi.
Protokół z głosowania nad wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Kazimierzowi Moskalowi.

Głosowało 436, za było tylko 5, przeciw 412 – to wynik wczorajszego głosowania nad wnioskiem firmy Makarony Polskie S.A. o pociągnięcie posła Kazimierza Moskala do odpowiedzialności cywilnej. Sejm nie wyraził zgody aby Kazimierz Moskal odpowiadał w procesie sądowym za słowa jakie wypowiadał poseł na temat firmy Makarony Polskie. – Ja sam wstrzymałem się od głosowania – mówi Kazimierz Moskal
Kazimierz Moskal deklarował, że sam zrzeknie się immunitetu, ale nie pozwalają na to przepisy prawa.
– Zasięgałem opinii prawnej na ten temat i nie mogę sam zrzec się immunitetu w tej sprawie.  Zgodę na to musi wyrazić Sejm – mówił jeszcze przed głosowaniem poseł Kazimierz Moskal.
Sprawa trafiła na obrady Sejmu i we wczorajszym głosowaniu posłowie nie zgodzili się na uchylenie immunitetu Moskalowi.
Firma Makarony Polskie S.A zdecydowała się na skierowanie wniosku o pociągnięcie Kazimierza Moskala za wypowiedzi jakie głosił na jej temat poseł z mównicy sejmowej. Mówił on między innymi o powiązaniach firmy z politykami PSL między innymi Janem Burym. Moskal mówi, że jest mile zaskoczony wynikami głosowania.
-Nawet osoby co do których myślałem, że będą głosować za zagłosowały przeciw uchyleniu mojego immunitetu – mówi poseł Moskal. Cieszy mnie to, bo to tylko umacnia mnie w mojej wierze, że jako poseł mogę i mam prawo z trybuny sejmowej zadawać pytania. Może niewygodne, budzące złość niektórych bardzo bogatych ludzi. Ale uważam, że trybuna sejmowa jest właśnie takim miejscem, jedynym miejscem, z którego takie pytania mogą paść i na które mam prawo jako poseł, w imieniu ludzi, którzy mnie wybrali, domagać się odpowiedzi.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.