Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Spowodował awarię, kradnąc przewody trakcji kolejowej

Policjanci z Czarnej zatrzymali sprawcę kradzieży elementów trakcji. 46-letni mężczyzna ukradł około 200 metrów przewodów, powodując awarię urządzeń na szlaku kolejowym. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei poinformowali Policję o kradzieży elementów trakcji kolejowej. Sprawca odciął przewody na odcinku blisko 200 metrów, powodując tym utrudnienia w ruchu kolejowym i sprowadzając niebezpieczeństwo wypadku kolejowego. Awaria urządzeń wstrzymała ruch kolejowy na szlaku Grabiny – Czarna. Przewoźnik oszacował, że wartość skradzionych przewodów to około 1200 złotych.
Policjanci zajęli się tą sprawą. Zbierali informacje i analizowali je, typując sprawcę przestępstwa. Ustalili, że kradzieży przewodów mógł dokonać 46-letni mieszkaniec gminy Czarna. Przeszukanie potwierdziło te przypuszczenia. Funkcjonariusze odzyskali skradzione elementy trakcji. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.