Previous
Next

Świetna zabawa i moc pozytywnych emocji na meczu hokeja „Przyjaciele UKH – Dębiccy Samorządowcy”

???????????????????????????????11 kwietnia na dębickim lodowisku przy ul. Piłsudskiego po raz pierwszy w Dębicy rozegrany został wyjątkowy mecz hokeja na lodzie. Na tafli spotkały się: drużyna Przyjaciół UKH Dębica którą poprowadził Marek Gawle oraz drużyna Dębickich Samorządowców której kapitanem był burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
Sobotnie popołudnie na dębickim lodowisku zgromadziło sympatyków drużyn grających w Uczniowskim Klubie Hokejowym jak również wszystkich ciekawych co zaprezentuje na tafli lodu drużyna pod kierownictwem gospodarza miasta Dębica Mariusza Szewczyka.
Kilka minut po 17 rozpoczęła się prezentacja obu drużyn. Na lodzie pojawili się najmłodsi wychowankowie dębickich hokeistów, a tuż po nich zaprezentowani zostali zawodnicy obu drużyn.
Ekipa Samorządowców do ostatniej chwili robiła roszady w swoim składzie i powołanie dosłownie na godziny przed meczem otrzymali Krzysztof Bizoń – nauczyciel WF SP nr 9 w Dębicy, trener DAP Dębica, DAP GIRLS Dębica oraz Marta Czekaj – Dyrektor II LO w `Dębicy, która była reprezentowana przez syna Jakuba, na co dzień studenta Politechniki Rzeszowskiej.
Drużyna Przyjaciół UKH wyjechała w jasnozielonych koszulkach. Damska część drużyny dodała element zaskoczenia i do rozgrywki stanęła z pięknymi, różowymi kokardami dołączonymi do kasków.
W obecności obu drużyn na taflę lodowiska została zaproszona Dorota Gawle – viceprezes ds. marketingu dębickiego klubu. Otrzymała z rąk sędziego głównego – Jacka Chadzińskiego oraz Marcina Hadowskiego – prezesa UKH Dębica – członków zarządu PZHL, bukiet kwiatów oraz podziękowania za organizację Pucharu Polski jak również Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie w postaci zaproszenia VIP na wszystkie mecze MŚ w Tauron Arenie w Krakowie.
Kilka minut po 17.00 na tablicy wyników pojawił się napis WŁADZA – RODZICE.
W pierwszej piątce w drużynie Przyjaciół UKH wystąpiły same Panie, które bojowo rozpoczęły wielki mecz. Festiwal bramek rozpoczął Krzysztof Lipczyński przedstawiciel Gminy Dębica, pracownik GOSiR Pustków. Kolejne bramki pojawiały się w ekspresowym tempie.
Świetnie szło w pierwszej tercji drużynie Dębickich Samorządowców, która w ciągu kilkunastu minut uzyskała prowadzenie 4:1. Z całych sił swoich kolegów samorządowców dopingowali z trybun samorządowcy z powiatu m.in. starosta Andrzej Reguła, przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła oraz radny powiatowy Zygmunt Żabicki.
Widząc obrót sytuacji koordynatorzy zespołu Przyjaciół do bramki wprowadzili jednego z najmłodszych bramkarzy klubu Oskara Wronę do pomocy Jarosławowi Dobiesowi. Widząc ten taktyczny manewr drużyna Mariusza Szewczyka wprowadziła jeszcze młodszego bramkarza Jakuba Wójtowicza, który ramię w ramię z Burmistrzem bronił bramki samorządowców.
W pierwszej przerwie odbył się pokaz hokeistów trenujących w dębickim od kilku lat, a mających na swoim koncie wiele sukcesów, ostatnim z nich jest zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach MINI HOKEJA w okręgu małopolsko-podkarpackim.
Kolejnym punktem była niespodzianka dla jednej z zawodniczek UKH PANTERY Dębica jak również reprezentantka Polski U18 – Magdy Mroczki, która w tym dniu obchodziła swoje 18 urodziny. Kwiaty wręczył jej burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, a widownia odśpiewała gromkie sto lat.
Druga tercja rozpoczęła się wprowadzeniem na lodowisko jednego z najmłodszych a zarówno jednego z najszybszych zawodników UKH. Na środku pojawił się Julian Cebula rocznik 2008, który przemycony do boksu zdobył bramkę dla drużyny w której grali jego rodzice Anna i Michał. Kolejne bramki były już kwestią czasu, drużyny rozkręcały się coraz bardziej i strzelały kolejne bramki.
W przerwie przed 3 tercją swój pokaz mieli zawodnicy pierwszych klas hokejowych działających przy szkołach SP 5 i SP 11 w Dębicy. Zawodnicy trenujący od września 2014. Obie klasy zastały objęte patronatem firm TC Dębica oraz Tikkurila Polska.
W trzeciej tercji drużyny pokazały ostrą grę. Efektem tego było, że wszystkie Panie występujące z kokardami przy kaskach zasiadły na ławce kar za spowodowanie bójki na tafli lodowiska. Sędzia Chadziński wraz z kolegami Gorzynikiem i Klocem mieli pełne ręce roboty, bo na tafli pojawiły się pełne drużyny obkładając się i turlając po lodzie.
„Zacięta trzecia tercja zakończyła spotkanie wynikiem 9:9 jak przystało na mecz hokeja. Wynik nie był jednak najważniejszy. Najważniejsza była promocja hokeja i dobra zabawa zgromadzonej publiczności i mam nadzieję, że tak to spotkanie zostało odebrane” – mówi Marek Gawle organizator spotkania, project manager UKH Dębica.
„To był piękny mecz w bardzo trudnej dyscyplinie jaką jest hokej na lodzie. Jestem pełen podziwu dla najmłodszych zawodników klubu, którzy świetnie jeżdżą na łyżwach i jeszcze do tego trzymają kij operując nim krążkiem. Chciałem podziękować mojemu koledze z bramki – małemu Kubie, bo dzięki niemu udało nam się zremisować. Urząd Miejski będzie wspierać takie inicjatywy, które promują sport, nasze miasto na arenach hokejowych. Super przeżycia i mam nadzieję, że to nie ostatni raz kiedy stanąłem w bramce hokejowej” – powiedział burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
„Dębica coraz mocniej zaznacza swoją obecność na hokejowej mapie Polski, co mnie niezmiernie cieszy. Widać ogromny progres w wynikach, szkoleniu oraz otoczce która towarzyszy hokejowi. Jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony do udziału w takim meczu i mam nadzieję, że jeszcze nie raz pojawię się w Dębicy w roli sędziego. Z podziwem przyglądam się działaniom dębickiego klubu i trzymam za nich kciuki, bo naprawdę wykonują dobrą robotę dla hokeja – podkreśla Jacek Chadziński główny arbiter spotkania – członek zarządu PZHL.
Piękna impreza, piękny mecz. Chciałem podziękować organizatorom za kawał dobrej roboty, widzom za obecność i dobrą zabawę. Mam nadzieję, że już niebawem znowu będziemy razem dopingować zawodników hokeja na dębickim lodowisku. Nowy, prężny, działający zarząd promuje hokej i rozkręca się coraz bardziej – z zadowoleniem mówi Prezes UKH Dębica Marcin Hadowski, członek zarządu PZHL.
Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu nastąpiło losowanie nagród. Organizator podkreśla, że dzięki firmom, instytucjom i osobom przychylnym hokejowi ta impreza mogła dojść do skutku a są to:
Tikkurila Polska, TC Dębica, Omega Pilzno, Darco, Elspaw, Welding Team, Miasto Dębica, Gmina Dębica, MOSir Dębica, RDD, Smoleń, Mryczko, Bisset, Office Kredyt, mBox, PBS BANK, debica.tv, MillwardBrown, GlobalGym, Global Stolarka, Drukarnia Wspólna, Ventor, Hotel Gold, Przetacznik, MKP Bobry Dębica, Sieć Handlowa Jubilatka, inoxa, aron, studio gawle, portal www.ziemiadebicka.pl
Podziękowania dla Wiesława Ptaszka – prekursora dębickiego hokeja, właściciela wypożyczalni na lodowisku za opiekę techniczną, ostrzenie łyżew i przeprowadzenie treningów.
Słowa podziękowania również dla Marka Grzesika – dziennikarza Radia Centrum, który kapitalnie poprowadził całe spotkanie.
„To nie ostatnia tego typu impreza. Na rozpoczęcie kolejnego sezonu będziemy chcieli zorganizować mecz połączonych drużyn z sobotniego spotkania przeciwko drużynie Artystów Polskich w Hokeju na Lodzie. Rewanż sobotniego spotkania nastąpi dokładnie za rok, na zakończenie kolejnego sezonu na lodzie. Chciałbym, żeby taki mecz wpisał się na stałe w kalendarz każdego mieszkańca Dębicy, który chce oglądać hokej” – mówi Marek Gawle, inicjator i organizator meczu Przyjaciele UKH- Dębiccy Samorządowcy.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.