Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Złoty Krążek” podsumowany

13 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy miało miejsce oficjalne zakończenie pierwszej edycji programu „Złoty Krążek”, które zostało połączone z wręczeniem najlepszym uczestnikom projektu nagród – biletów na mecz polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata Dywizji IA w Hokeju na Lodzie w Krakowie. Partnerem projektu jest Urząd Miejski w Dębicy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Złoty Krążek” to projekt mający na celu aktywizację ruchową dzieci i młodzieży. Jego głównymi założeniami jest zwiększanie aktywności fizycznej, kształtowanie u uczestników pozytywnych cech charakteru takich jak systematyczność, współdziałanie w drużynie, przestrzeganie zasad fair play oraz nauka zasad sportowej rywalizacji. Projekt ma także propagować akcję „stop zwolnieniom z wf” i upowszechniać kulturę fizyczną i sport. Po wielu latach zapomnienia, projekt odkurzył i wprowadził do realizacji Zarząd Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica przy współpracy władz miasta Dębica, dębickich szkół podstawowych i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Przedsięwzięcie patronatem objął Polski Związek Hokeja na Lodzie, a do projektu wspierając je finansowo dołączyło także wiele dębickich firm m.in. T.C. Dębica i Tikkurilla.

Pierwsze miejsce w edycji programu „Złoty Krążek” 2015 w której wzięło ogółem udział około 200 uczniów dębickich szkół (klasy IV – VI) zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5, drugą lokatę uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3, natomiast trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2.

Reprezentanci tych szkół otrzymali z rąk prezesa UKH Dębica Marcina Hadowskiego i viceprezesa UKH Dębica ds. marketingu Doroty Gawle nagrody w postaci biletów na mecz polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata Dywizji IA w Hokeju na Lodzie w Krakowie, które odbędą się w dniach 19-25 kwietnia 2015 r.

Gratulacje najzdolniejszym dębickim hokeistom złożył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, który jako gospodarz miasta w podziękowaniu za promocję i wspieranie dębickiego hokeja od Polskiego Związku Hokeja na Lodzie otrzymał zaproszenie na mecz polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Krakowie, które w imieniu ZHL przekazała burmistrzowi Dorota Gawle.

„Cieszę się, że w Dębicy rozwija się sport i nasze dzieci mają możliwość udziału w różnych dyscyplinach, zwłaszcza, że mamy dobre obiekty sportowe. Po dzisiejszym rozdaniu nagród widać, że młodzież jest zainteresowana sportem. Ważne jest także to, że w rozwój dębickiego hokeja bardzo mocno angażuje się Zarząd UKH Dębica, między innymi poprzez pozyskiwanie sponsorów. Budujące jest to, że na lodowisku zawsze jest dużo dzieci i młodzieży, co potwierdza fakt zainteresowania z ich strony uprawianiem sportu. Dlatego też w przyszłych latach będziemy starali się o dalszy rozwój infrastruktury sportowej, w tym lodowiska na terenie naszego miasta” – powiedział podczas spotkania w ratuszu burmistrz Mariusz Szewczyk.

Jak mówi Michał Wiktor trener UKH Dębica prowadzący zajęcia w ramach „Złotego Krążka”, projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów dębickich szkół i będzie kontynuowany od września br. Organizatorzy liczą na jeszcze liczniejszy udział uczniów dębickich szkół w tym programie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.