Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Bieg Wiosny 2015

IMG_6218W dniu 23 maja br. na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica w Pustkowie – Osiedlu odbyła się XI edycja Ogólnopolskiej Akcji Polska Biega – Bieg Wiosny 2015.
Organizatorem biegu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica a współorganizatorami: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębica, Klub Sportowy „CHEMIK” oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Pustkowa – Osiedla. Mimo niezbyt udanej pogody w „Biegu Wiosny 2015” udział wzięło blisko 200 osób. W tym roku bieg przyjął charakter międzynarodowy ze wzglądu na udział w nim grupy reprezentującej miasto partnerskie Gminy Dębica Rudki na Ukrainie, która przybyła do Gminy w Dębica w kilkunastoosobowym składzie.
W biegu uczestniczyły osoby indywidualne, rodziny oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół z terenu gminy Dębica. Najliczniejszymi grupami zorganizowanymi byli uczniowie z Zespołów Szkół z: Stobiernej, Zawady, Pustkowa, Paszczyny, Brzeźnicy, oraz Pustkowa – Osiedla. Start biegu zaplanowano z Kompleksu Basenów „Nemo” przez tereny leśne Pustkowa – Osiedla wracając na teren kompleksu, gdzie znajdowała się meta.
Wszyscy uczestnicy, którzy dotarli do mety otrzymali pamiątkowe certyfikaty, słodycze oraz lody. Na mecie dla wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji: dmuchańce dla najmłodszych, pokazy strażackie w wykonaniu jednostek OSP Paszczyna oraz występ muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Pustkowa – Osiedla.
Dla najmłodszego uczestnika biegu, najliczniejszej rodziny i najbardziej wysportowanego biegacza organizatorzy oraz sponsorzy ufundowali nagrody w postaci sprzętu sportowego.
Najmłodszy uczestnik biegu – Antoś Tokarz – 2 lata,
Najliczniejsza rodzina uczestnicząca w biegu – Rodzina Państwa Rogowskich z Pustkowa – Osiedla,
Najbardziej wysportowany biegacz – Taras Kuryło – miasto Rudka w Ukrainie,
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Akcji „POLSKA BIEGA 2015” nie odbyła by się bez wsparcia: OSP Paszczyna, Komisariatu Policji w Brzeźnicy, Straży Gminnej, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.