Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Gimnazjaliści z Paszyczyny zwiedzają Europę

P1090957Od 12 do 14 maja 2015 roku uczniowie klas I-III z Gimnazjum w Paszczynie wyjechali na wycieczkę do Budapesztu. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie miejscowości Eger i pobyt na basenach termalnych. Tutejsze wody mają temperaturę 28-32 0C i zawierają dużą ilość wapnia, magnezu, wodorowęglanu, posiadają ponadto właściwości radioaktywne (wyjątek stanowi basen z wodą siarkową). Kąpiel w wodach termalnych Egeru działa leczniczo. Następnie podziwiano katedrę, która zachwyca swoją monumentalną bryłą, kopułą wysoką na 40 metrów oraz 17 kolumnami, które podtrzymują portyk świątyni. Spacer po tym uroczym miasteczku przypadł do gustu gimnazjalistom. Hotel w którym byli zakwaterowani uczestnicy wycieczki „Aquamarina” znajduje się na zabytkowym rosyjskim statku parowym, który został zakotwiczony w budapesztańskiej dzielnicy Romai. 13 maja 2015 roku rano po śniadaniu wyruszyli na zwiedzanie stolicy Węgier – Budapeszt. Zobaczyli Stare Miasto, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Bazylikę św. Stefana , Parlament , Varosliget, Plac Bohaterów. Następnie udano się na Wzgórze Gellerta i Vaci Utca. Prawdziwa i niezapomniana atrakcja czekała po kolacji, wówczas to odbył się wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Przy muzyce Johanna Straussa obejrzeli wspaniale oświetlone budynki starego Budapesztu. Trzeci dzień wycieczki również przyniósł wiele niespodzianek. Po wykwaterowaniu z hotelu udano się do miasteczka Szentendre. Podziwiali tam zakola Dunaju i spacerowali po tym urokliwym miejscu. Główną atrakcją była niewątpliwie wizyta w Muzeum Marcepanu. Zachwyciły ich tam misternie i precyzyjnie wykonane figurki od tych najmniejszych po postacie wielkości człowieka. 
Należy wspomnieć, że „Przyjaciółmi Wycieczki” okazali się biuro turystyczne Jarkal organizujące wycieczkę i hojni sponsorzy: Firma Marmar z Paszczyny, Spółdzielnia Uczniowska „Pszczółka” i inni anonimowi, bez wsparcia których wycieczka nie doszłaby do skutku.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.