Previous
Next
Previous
Next

II LO w Dębicy – Szkoła sukcesu!

ATT0009524 kwietnia 2015 roku w II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. Podsumowane zostały osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe i wolontariackie tegorocznych maturzystów. Warto w tym miejscu pochwalić się niektórymi osiągnięciami absolwentów. Joachim Zborowski został finalistą ogólnopolskiego etapu Olimpiady Biologicznej i finalistą wojewódzkiego etapu Olimpiady Ekologicznej. Patryk Ptaszek, Mateusz Mikrut i Jakub Stachura zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie z Wiedzy Lotniczej organizowanym przez Politechnikę Rzeszowską. Tegoroczni absolwenci uczestniczyli też w wojewódzkim etapie Olimpiady Historycznej (Aleksandra Rodzoń, Beata Świstak, Kinga Franczak), okręgowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH (Klaudia Kapustka, Klaudia Szymaszek, Sylwia Kuciemba). Wielu absolwentów uczestniczyło w powiatowych i rejonowych licealiadach i zajmowało w nich wysokie miejsca.
Nie byłoby tych wszystkich osiągnięć bez konsekwentnego wypracowywania profilu absolwenta i wprowadzania go w życie. II LO to szkoła, która jako swój główny cel stawia przygotowywanie uczniów do dorosłego i aktywnego życia. Absolwent II LO ma być człowiekiem przedsiębiorczym, uczciwym, otwartym i świadomym własnej wartości. Uczniowie mogą tu zdobyć nie tylko gruntowną wiedzę, ale rozwijać też własne zainteresowania i talenty. Dlatego uczestniczą w różnych projektach edukacyjnych.
Nie można też zapomnieć o tym, że absolwent II LO ma być człowiekiem, który nie boi się wystąpień publicznych, potrafi tworzyć spójne logicznie i poprawne merytorycznie dłuższe wypowiedzi ustne oraz bronić własnego zdania. Stąd działalność Szkolnego Klubu Debatanckiego, którego członkowie uczestniczą w turniejach debat np. zajęli 9. miejsce w finale Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu.
II LO to także szkoła, która aktywizuje na wielu polach młodzież z całego powiatu, organizując różne konkursy. Warto wspomnieć o VIII Powiatowym Konkursie Dziennikarskim Dębica 2015. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, Polską Telewizję Regionalną i II LO w Dębicy. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy musieli napisać artykuł na temat: Co nowe władze miasta mogą zrobić dla mieszkańców, aby w Dębicy żyło się lepiej?. Fakt, że wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie gimnazjów obok licealistów, świadczy o tym, że poziom konkursu był bardzo wysoki.
Oto lista zwycięzców.
I miejsce ex aequo zajęły Agnieszka Gruszka z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy (opiekun: pani Barbara Kmiecik – Niedziela) i Marta Polniaszek z II LO w Dębicy (opiekun: pani Magdalena Kusibab). II miejsce zajęła Katarzyna Grych z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Wyróżnienia otrzymali: Dariusz Piekarczyk z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy (opiekun: pani Tamara Sudoł), Tomasz Grzybowski z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy (opiekun: pani Barbara Gruba) i Kamila Kobosz z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy (opiekun: pani Barbara Kmiecik – Niedziela). Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo, we współpracy z Polską Telewizją Regionalną stworzą reportaże telewizyjne dotyczące tematów, które poruszyli w swoich tekstach.
II LO to nowoczesna szkoła, która może poszczycić się mianem szkoły sukcesu według wskazań Edukacyjnej Wartości Dodanej. Znaczy to, że uczniowie w trakcie nauki w II LO nie marnują swoich zdolności, ale je rozwijają, o czym świadczą wysokie wyniki na maturze (zdawalność matury powyżej średniej krajowej). Jak przyznają nie tylko tegoroczni absolwenci, czas spędzony w tej szkole nie był czasem straconym.
Grzegorz Zych

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.