Previous
Next
Previous
Next

Recytatorskie zmagania najmłodszych

mokr_2015_(42)Dominik Osika, Patrycja Swół, Igor Cena, Adrianna Helowicz i Eliza Banach otrzymali nominację do finału Dziecięcego Festiwalu Słowa, który odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 roku w Starachowickim Centrum Kultury.
30 kwietnia br. w DK „Śnieżka” odbyły się eliminacje regionalne XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Prezentacje konkursowe były podzielone na dwie kategorie wiekowe – uczniowie klas 0-III oraz IV-VI. W pierwszej z nich zaprezentowało się 11 recytatorów, w drugiej zaś 26. Jury zgodnie stwierdziło wysoki poziom przygotowania uczestników.
Jury w składzie:
Robert Chodur
Maria Zawartko
Anna Kulpińska
w kategorii uczniów klas 0-III nagrodziło następujące osoby:
I miejsce – Dominik Osika (SP 8 – Dębica),
II miejsce – Patrycja Swół (SP 1 – Mielec),
III miejsce – Aleksandra Jaskot (MOK – Dębica).
Wyróżnienia natomiast przyznało: Alicji Wojnarowskiej (MOK – Dębica) oraz Alicji Kraszkiewicz (SP 5 – Dębica).
Pośród uczniów klas IV-VI najlepsi okazali się:
Igor Cena (SP 1 – Mielec) – I miejsce
Adrianna Helowicz (SP 1 – Mielec) – II miejsce
Eliza Banach (DK – Pustków Osiedle) – III miejsce.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Michał Michoń (ZSP Straszęcin), Gabriela Kulak (PSP – Wola Wielka), a także Oliwia Barwińska (SP 10 – Dębica).
Akredytację do finałowego konkursu dla zdobywców pierwszych miejsc i ich opiekunów ufundowała Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”. Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundował organizator eliminacji – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.
Fot. Dominika Migoń

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.