Previous
Next
Previous
Next

Kolejne drzewka posadzone z Tikkurilą

_MG_5311Zakończyła się druga edycja akcji “Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila!”. Tym razem do udziału w projekcie firma zaprosiła dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Nagoszynie, Zespołu Szkół w Brzeźnicy, jak również dzieci z Akademii Małego Strażaka działającej przy Stowarzyszeniu „Millenium” – Brzeźnica 2007. Młodzi eko-entuzjaści, wspólnie z pracownikami Tikkurila Polska SA i ich rodzinami, posadzili 5 tysięcy drzewek!
Uczestnicy akcji, którzy w sobotni poranek przybyli do szkółki leśnej na terenie Nadleśnictwa Dębica, byli pełni pozytywnej energii. Po krótkiej części organizacyjnej, podczas której wydano sadzonki i sprzęt niezbędny do pracy, wszyscy ochoczo ruszyli na miejsce, w którym miał powstać nowy las.
Dzieci zaskoczyły wszystkich swoim zaangażowaniem i mobilizacją. Z uśmiechem na twarzach sadziły kolejne drzewka, jednocześnie słuchając ciekawostek przyrodniczych, o których opowiadał towarzyszący im podleśniczy leśnictwa Pustków Pan Leszek Rusin. Zapału do działania dodawało prawdziwe wiosenne słońce, które tego dnia rozświetlało i ogrzewało okolicę. Po niespełna 3 godzinach wytężonej, ale przyjemnej pracy, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek przy wspólnym ognisku.
Akcja “Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila!” jest jednym z elementów budowania świadomości ekologicznej przez Tikkurila, realizowanego w ramach strategii CSR firmy. Poprzez tego typu projekt Tikkurila chce zwrócic uwagę na potrzebę dbania o otoczenie. ”Do udziału w akcji zapraszamy najmłodszych, aby pokazać im, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestniczące w projekcie dzieci świetnie się bawią, a jednocześnie mają świadomość, że robią coś dobrego. Mamy nadzieję, że pomoże to w zaszczepianiu w młodym pokoleniu postawy proekologicznej. Im wcześniej zaczniemy uczyć dzieci myślenia o środowisku naturalnym i brania odpowiedzialności za to środowisko, tym większa szansa, że zachowają taką postawę w przyszłości” – mówi Magdalena Olszewska. Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR Tikkurila Polska SA. „Przy okazji chciałbym gorąco podziękować wszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom, jak również pracownikom firmy Tikkurila, którzy tak chętnie włączają się w akcję” – dodaje Magdalena Olszewska.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.