Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Świętowali dębiccy strażacy

5 maja strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy obchodzili „Powiatowy Dzień Strażaka”. Jak co roku uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, odprawioną w intencji strażaków i emerytów, której przewodniczył Kapelan Powiatowy OSP RP ksiądz Józef Jasiurkowski w koncelebrze proboszczów dębickich parafii. Następnie na placu przed budynkiem Komendy odbył się uroczysty apel, który zaszczycili swoją obecnością: Pan Poseł Jan Warzecha, st. bryg. Jan Ziobro – Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Czesław Łączak i Pan Wiesław Lada, Pan Mateusz Pasek – V-ce Starosta Powiatu Dębickiego, były Komendant Powiatowego PSP w Dębicy st. bryg. w stanie spoczynku Zbigniew Mróz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP druh Władysław Radzik, burmistrzowie i wójtowie powiatu dębickiego, kierownicy służb i instytucji współpracujących z KP PSP w Dębicy.
Podczas swojego wystąpienia Komendant Powiatowy PSP w Dębicy st. bryg. Wojciech Buszek, podsumował miniony okres jak również podziękował wszystkim, którzy wspierali działalność PSP i OSP w powiecie. Podczas przemówień zaproszonych gości nie zabrakło gratulacji dla dębickich strażaków. Ważną częścią uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe:
Brązową odznaką Zasłużony dla Ochrony przeciwpożarowej odznaczeni zostali:
Porada Wiktor
Domińczak Łukasz
Łazowski Krzysztof
Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:
Merchut Roman
Wieczorek Tomasz
Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:
Krawiec Paweł
Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:
Chudy Łukasz
Kiełtyka Paweł
Książek Adam
Pietrucha Wojciech
Żuchowski Grzegorz
Nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymali:
na stopień BRYGADIERA
Wanat Zdzisław
na stopień MŁODSZEGO BRYGADIERA
Ligęzka Andrzej
na stopień STARSZEGO KAPITANA
Błazień Grzegorz
na stopień KAPITANA
Domińczak Łukasz
Wójcik Rafał
na stopień STARSZEGO OGNIOMISTRZA
Łazowski Krzysztof
na stopień MŁODSZEGO OGNIOMISTRZA
Ciemiorek Marcin
Ćwik Andrzej
Kalita Tomasz
Kałek Jacek
Sroka Marcin
na stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO
Bała Tomasz
Baran Tomasz
Popławski Marek
na stopień STARSZEGO STRAŻAKA
Feret Rafał
Małek Norbert
Pociask Łukasz
Raś Bartłomiej
Szczodrowicz Tomasz
źródło PSP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.