Previous
Next
Previous
Next

O niezłomnych Żołnierzach Ziemi Dębickiej pn. „Wilczymi Śladami”.

Untitled-1
W 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca świętem państwowym pn. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ta data ma szczególne znaczenie dla historii naszego regionu, bowiem w tym dniu, 65 lat temu, komuniści zamordowali siedmiu przywódców organizacji „Wolność
i Niezawisłość”, wywodzących się z Rzeszowszczyzny. Ta rocznica zachęca nas, aby wspominać bohaterów podziemia niepodległościowego, „wyklętych” przez władze Polski Ludowej. W bieżącym roku kontynuujemy ideę konkursu o niezłomnych żołnierzach ziemi dębickiej. Jedną z form upamiętnienia niezłomnych żołnierzy Podziemia Niepodległościowego jest druga edycja regionalnego konkursu wiedzy pn. „Wilczymi Śladami”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dębickiego. Jednocześnie już dzisiaj serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tegorocznych uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w Dębicy 28 lutego 2016 roku. Konkurs odbędzie się na trzech płaszczyznach edukacyjnych:
szkoły podstawowe – praca plastyczna o wybranym bohaterze;
szkoły gimnazjalne – praca komiksowa o żołnierzach niezłomnych;
szkoły ponadgimnazjalne – konkurs krasomówczy.
Organizatorzy: Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy; Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy.
źródło.www.kana.pl
 
Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Powiat Dębicki, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.