Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębiccy łyżwiarze na zawodach „Kryształowy dzban”

mors1W połowie miesiąca na lodowisku w Krynicy-Zdroju odbyła się pierwsza edycja zawodów o „Kryształowy Dzban” miasta. Konkurencje na krynickiej tafli rozgrywane były przez trzy dni. Nasi łyżwiarze do rywalizacji przystąpili w niedzielę 17 stycznia.
Jako pierwsze swoje programy przedstawiły najmłodsze dziewczynki w klasie Begginers. Dla Zuzanny Sidor występ w uzdrowisku był pierwszym startem w życiu w zawodach łyżwiarskich. Debiut okazał się nad wyraz udany, gdyż program Zuzi został najwyżej oceniony przez sędziów i już w pierwszych swoich zawodach stanęła ona na najwyższym stopniu podium sprawiając nam wiele radości. Także miejsce drugie przypadło w udziale naszej zawodniczce w osobie Zofii Szczęsnej i ona również odebrała okazały, kryształowy dzban.
Kolejną zaplanowaną konkurencją był program interpretacyjny solistek z udziałem Beaty Świstak. Przedstawiony przez Beatę układ także znalazł uznanie wśród sędziów, którzy sklasyfikowali go na 3. miejscu, dzięki czemu nasz zawodniczka stanęła na najniższym stopniu podium.
Blisko medalu byliśmy również w konkurencji „Junior I Bronze”, gdzie na miejscu 4. zakończyła zawody Patrycja Bieszczad. W tej klasie zaprezentowały się ponad to – Natalia Flak, której przyznano 7. miejsce oraz druga z naszych debiutantek – Monika Kucharska, która zamknęła pierwszą dziesiątkę. Biorąc pod uwagę, że na starcie stanęło kilkanaście zawodniczek, występy naszych dziewczynek należy ocenić bardzo pozytywnie.
W najbardziej zaawansowanej pod względem umiejętności klasie złotej grupy „Junior I” wspólnie konkurowali soliści i solistki. W roli faworyta wystąpił Stefan Świstak i nie zawiódł naszych oczekiwań, sięgając po kolejne swoje zwycięstwo, ale pierwsze odniesione w Krynicy-Zdroju.
Dwie ostatnie nasze przedstawicieli zaprezentowały się w klasie „silver”. Wiktoria Żurek konkurowała w grupie młodszej – „Junior I”, natomiast w grupie starszej – „Junior II” rywalizowała Julia Czerwiec. Oba występy przyniosły nam kolejne lokaty na podium. Medal srebrny zdobyła Wiktoria, a Julia w swojej konkurencji okazała się najlepsza, zdobywając już trzecie tego dnia najcenniejsze trofeum dla Dębicy.
Wierzymy, że wywalczone w sportowej rywalizacji 6 okazałych, kryształowych dzbanów będzie stanowiło dobry prognostyk przed kolejnymi startami, w tym najważniejszym, jakim będzie odbywający się w połowie lutego „Puchar Dębicy 2016”, którego będziemy gospodarzami.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.