Previous
Next
Previous
Next

Promocja książki „Pozwólmy sobie być razem”

DSC_2542_1Od ponad 6 lat w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Dębicy realizowany jest międzynarodowy projekt współpracy pn. „Mały Europejczyk to Ja i Ty”. Pod koniec ubiegłego roku ukazała się książka  „Pozwólmy sobie być razem” będąca pokłosiem realizacji tego projektu.
W książce ”Pozwólmy sobie być razem” w tomie I i II zamieszczono wybrane materiały z realizacji zadań projektu „Mały Europejczyk to Ja i Ty” w języku polskim i rosyjskim oraz wszystkie efekty realizacji zadania dodatkowego w roku szkolnym 2013/14  polegającego na napisaniu opowiadania  pt. „Bambi – nasza historia pewnego jelonka”.  W tomie I zamieszczone są teksty 13 oryginalnych opowiadań w językach partnerów projektu (polskim, rosyjskim, ukraińskim, rumuńskim, czeskim, słowackim, francuskim i islandzkim), a w tomie II wszystkie opowiadania są przetłumaczone na język polski.
Książka, której autorem jest Anna Szczepanik, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy została przetłumaczona na język rosyjski przez Ireneusza Kozaka dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.
Ilustracje do opowiadań wykonała Jadwiga Krogulska – nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy. Korektę i retusz ilustracji do książki wykonali: Anna Szczepanik i Radosław Makuch – kierownik studia DTP, Drukarnia Millenium w Dębicy, a wydrukowała ją Drukarnia Millenium w Dębicy.
„Wydanie książki było możliwe dzięki sponsorom, którzy zaangażowali się w nasz projekt. Patronat Honorowy nad książka objęła Fundacja Śnieżki Twoja Szansa, która jest także strategicznym sponsorem projektu i książki” – mówi Anna Szczepanik.
Wydanie książki wsparli także: Firma Oponiarska Dębica S.A., Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo-Usługowe Posmak – Carumo, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „Welurex” i  „Welurex- Karton, Drukarnia Millenium, Ventor Energi  Sp.   z o.o.  Dębica, Suret Sp. z o.o., Firma Ban-Kor-Bet,  Omega Now Kolt Sp. z o.o. oraz Miasto Dębica.
Uroczystość poświęcona promocji książki  odbyła się   w grudniu ub.r.  w Domu Kultury „Śnieżka”. Podczas spotkania dzieci biorące udział w projekcie zaprezentowały partnerów z różnych państw Europy, a  Kajetan Wolniewicz – krakowski aktor,  czytał opowiadania o małym jelonku Bambi, które zostały zamieszczone w promowanej książce.
Na promocji książki w której uczestniczyli także partnerzy ze Słowacji i Czech nie zabrakło również sponsorów projektu m.in. Anny Mikrut, prezesa Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”, Pawła Bani i Piotra Korgi współwłaścicieli firmy Ban-Kor–Bet czy Moniki Garduły z Firmy Oponiarskiej Dębica.
Ponieważ w  książce nie zostały zamieszczone wszystkie materiały które powstały w trakcie realizacji projektu  partnerzy projektu i osoby  zainteresowane jego efektami sygnalizują potrzebę napisania III tomu książki  i kolejnych.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.