Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kilka tysięcy osób w Dębicy wzięło udział w Orszaku Trzech Króli

DSCF5846Uroczystości Objawienia Pańskiego jak inaczej nazywane Świętem Trzech Króli w Dębicy rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego koncelebrowaną przez ks. biskupa Stanisława Salaterskiego. Po mszy św. kilka tysięcy dębiczan wzięło udział w zorganizowanym w naszym mieście po raz trzeci Orszaku Trzech Króli. Po nabożeństwie orszak wyruszył z ronda im. Ks. Józefa Leśniowskiego i podążył ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Strażacką oraz Rzeszowską do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożyli pokłon Świętej Rodzinie.

Na trasie orszaku dębicznie byli świadkami przedstawianych scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa:
Scena I – Spotkanie Trzech Króli (Rondo ks. J. Leśniowskiego)
Scena II – W pałacu Heroda (parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala)
Scena III – Walka Dobra ze Złem (plac przy ul. ks. Nosala – naprzeciwko „Czerwonej Torebki”)
Scena IV – Na polu pasterzy (skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Rzeszowską)
Scena V – Pokłon Trzech Króli (Rynek Dębicki)
Organizatorami orszaku byli: Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Dębica oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.
Fotoreportaż można zobaczyć na naszym profilu FB https://www.facebook.com/ziemiadebicka/?ref=hl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.