Previous
Next

Trzej królowie na ulicach Pilzna

_DSC5955 (2)Dziś, głównymi ulicami Pilzna przeszedł Orszak Trzech Króli. Warto zaznaczyć, że pochód odbył się w mieście po raz pierwszy z inicjatywy Publicznego Gimnazjum w Pilźnie. W rolę królów oraz Józefa i Maryi wcielili się nauczyciele i pracownicy wspomnianej placówki. W orszaku nie zabrakło oczywiście uczniów z innych pilźnieńskich szkół.
Osoby wcielające się w monarchów i Świętą Rodzinę przejechali bryczką przez miasto do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona msza święta. Następnie nastąpił przemarsz na rynek, gdzie przy szopce symbolicznie przekazano dary. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania oraz zdjęć, ponieważ najmłodsi wręcz garnęli się do pozowania z barwnie przybranymi postaciami.
Wydarzenie miało również nieoczekiwany moment. Z kościoła karmelitów na rynek przeszła bowiem rozśpiewana i barwna grupa, rozpoczynając krótki koncert. Jak się okazało, muzyków z zespołu Rombań przywiózł ze sobą o. Andrzej Mikołajczyk, który pełnił posługę kapłańską w gminie Pilzno.
– Ojciec Andrzej Mikołajczyk jest obecnie proboszczem parafii w Chyżnem. Zaprosiliśmy go z zespołem, żeby uświetnić nabożeństwa w święcie Trzech Króli – tłumaczy o. dr Piotr Spiller, przeor klasztoru karmelitów w Pilźnie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.