Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Czujnik czadu być może uratował życie

policjaW poniedziałek dębiccy strażacy interweniowali w domu jednorodzinnym na ul. Staszica.  Zostali oni wezwani przez mieszkających w budynku dwoje starszych ludzi, których zaalarmował czujnik czadu.
Na miejsce została skierowana jednostka straży pożarnej oraz policja. Przyjechała też karetka pogotowia. -Być może to urządzenie uratowało im życie – mówi mł. bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy dębickich strażaków. Gdy przyjechaliśmy na miejsce okna w budynku były pootwierane i nasze urządzenia nie wykazały przekroczonych norm czadu. Mieszka w nim dwoje starszych ludzi, którzy jakiś czas temu zdecydowali się na zakup czujnika.
Prawdopodobnie wietrzenie usunęło trujący gaz z domu i dlatego urządzenia strażaków nic nie wykazały.
– Czad to nie tylko problem starych domów – wyjaśnia Jacek Pawłowicz. Może on powstać  też w nowoczesnych mieszkaniach np. podczas napełniania ciepłą wodą wanny, jeśli używany jest do ogrzewania piecyk gazowy.  Taka sytuacja miała miejsce kilka tygodni temu w Nagoszynie, gdzie podczas kąpieli zmarł zatruty tym gazem mężczyzna. Dla własnego bezpieczeństwa warto zakupić takie urządzenie – zachęca rzecznik.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.