Previous
Next
Previous
Next

LKS „PASZCZYNIAK” Paszczyna zwycięzcą

???????????????????????????????Za nami X Jubileuszowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Klubów Sportowych z terenu Gminy Dębica o puchar Wójta Gminy Dębica oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, który odbył się w dniu 21 lutego br., na hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu.
W turnieju wzięło udział 7 reprezentacji klubów sportowych tj.: KS „CHEMIK” Pustków, LKS PUSTKÓW, LKS „PASZCZYNIAK” Paszczyna, LKS Stasiówka, LKS „BODZOS” Podgrodzie, MULKS Pustynia, LKS Brzeźnica. Wszystkie drużyny rywalizowały w jednej grupie w systemie każdy z każdym po 12 min każdy mecz, dzięki czemu każdy mecz i utrata punktów mogła decydować o końcowym wyniku. Drużyny występowały w 5-cio osobowych składach tj: bramkarz plus 4 zawodników.
Triumfatorem poprzedniej IX Edycji była drużyna KS „CHEMIK” Pustków, jednak w tym roku bezkonkurencyjna okazała się drużyna LKS „PASZCZYNIAK” Paszczyna, która odniosła 5 zwycięstw oraz dwa remisy nie tracąc przy tym ani jednej bramki. W przedostatnim meczu turnieju, który decydował o II miejscu mierzyły się drużyny LKS „BODZOS” Podgrodzie oraz LKS Pustków. Początkowo prowadzenie objęło Podgrodzie, jednak mistrzem kocówek w całym turnieju okazała się ekipa z Pustkowa, strzelając wyrównującą bramkę niewiele przed końcem meczu. Jednak, gdyby mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Pustkowa, mielibyśmy bardzo ciekawą sytuację. Zarówno Paszczyna jak i Pustków miałby na swoim koncie po 17 punktów, w bezpośrednim pojedynku padł remis 0:0, stosunek strzelonych bramek do straconych oba zespoły miały taki sam, lecz nawet w przypadku jedno bramkowego zwycięstwa Pustkowa, Mistrzostwo przypadłoby właśnie im, a to dzięki większej ilości strzelonych bramek w całym turnieju. Gdyby taka sytuacja miała miejsce wcześniejsza radość z turniejowego zwycięstwa drużyny z Paszczyny musiałaby się zakończyć na rzecz Pustkowa.
Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz sprzęt sportowy, natomiast dla trzech najlepszych drużyn przygotowano puchary za zdobycie miejsc I-III. Podczas turnieju nagrodzono również króla strzelców, którego po dogrywce między dwoma najlepszymi strzelcami wyłoniła seria rzutów karnych oraz najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika turnieju, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki wraz ze sprzętem sportowym.
Najlepszy bramkarz – Mateusz Świętoń – LKS „PASZCZYNIAK” Paszczyna, najlepszy zawodnik – Patryk Wicek – LKS Brzeźnica, król strzelców – Waldemar Miazga ( 5 goli) – LKS „BODZOS” Podgrodzie.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.