Previous
Next
Previous
Next

„Znane Postacie w śnieżnej oprawie” już za nami

postacieW sobotę 6 lutego 2016 roku w godzinach przedpołudniowych w Głobikowej, po raz dziewiąty odbyła się impreza plenerowa kulturalno-rekreacyjna pod nazwą „Znane postacie w śnieżnej oprawie”, której organizatorami byli: Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołectwo Głobikowa oraz Zespół Szkół w Głobikowej im. Konstantego Leliwy Słotwińskiego. Celem imprezy jest poznanie osób pełniących ważne funkcje społeczne w naszym regionie, rozwijanie u młodych ludzi wrażliwości estetycznej oraz poczucia przynależności do społeczności lokalnej, promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a także integracja społeczna.
Tegoroczną „Znaną Postacią” był Senator RP Zdzisław Pupa. Konkurs skierowany był do Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica oraz do Instytucji/Organizacji z terenu Gminy Dębica oraz Powiatu Dębickiego. 11 drużyn reprezentujących Zespoły Szkół z terenu Gminy Dębica miało za zadanie wykonać postać pana Senatora metodą wyklejanki plastelinowej. Natomiast drużyny reprezentujące Instytucje/Organizacje: Starostwo Powiatowe Dębica, Urząd Gminy Dębica, Ruch Integracji Społecznej, Sołtysi Gminy Dębica oraz Reprezentacja Młodzieży Gimnazjalnej wykonywali rzeźbę Postaci pana Senatora Zdzisława Pupy w lodzie. Zadanie okazało się niełatwe , ale wszystkie drużyny poradziły sobie wspaniale – praca zespołowa oraz zaangażowanie dały owoc w postaci fantastycznych podobieństw do pana Senatora. Lodowe bloki przygotowała Ekipa „Ostrego Cięcia” pana Adama Pieśniewskiego, który poprowadził konkurs i zagrzewał uczestników do walki. Komisja w składzie: przewodniczący Ryszard Kucab, Małgorzata Pikul – Burdzy oraz Paweł Krzystyniak po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – drużyna reprezentująca Gminę Dębica
II miejsce – drużyna reprezentująca „samorządowców”
III miejsce – drużyna reprezentująca młodzież gimnazjalną
Wyróżnienie otrzymała drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe, oraz Ruch Integracji Społecznej.
Po ogłoszeniu wyników zostały przeprowadzone konkurencje, do rywalizacji stanęła drużyna Sołtysów vs drużyna Radnych, które rozegrały mecz unihokeja. Po zaciekłej walce zwyciężyła drużyna Radnych. Kolejną konkurencją była jazda na czas na nartach trzyosobowych. W tej konkurencji niepokonana okazała się drużyna wójtów w składzie: Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Zastępca Wójta Gminy Żyraków Grzegorz Reguła. Drużynę wsparł Przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Żybura. Doskonała współpraca oraz synchronizacja przyniosła zasłużone zwycięstwo. W konkurencji brali również udział: drużyna OSP Braciejowa, drużyna Sołtysek, drużyna Młodzieży drużyna Ruchu Integracji Społecznej oraz drużyna dzieci. Mimo przenikliwego zimna atmosfera była gorąca. Ciekawym akcentem były przeloty samolotu Firmy Royal-Star.
Po przeprowadzeniu konkurencji uczestnicy imprezy udali się na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej, gdzie odbywał się konkurs dla Zespołów Szkół. Tradycyjnie drużyny stanęły na wysokości zadania i powstały piękne kolorowe prace z wizerunkiem pana Senatora.
Jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Zespół Szkół w Brzeźnicy
II miejsce Zespół Szkół w Pustkowie
III miejsce Zespół Zespołu Szkół w Zawadzie
Wyróżnienia otrzymali: Zespół Szkół w Stasiówce, Zespół Szkół w Stobiernej, Zespół Szkół w Pustyni oraz Zespół Szkół w Paszczynie.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki i dyplomy za udział.
Po ogłoszeniu wyników głos zabrał Senator Zdzisław Pupa, który podziękował organizatorom za zaproszenie, młodzieży za wspaniałe prace, jednocześnie zaprosił wszystkie Zespoły Szkół biorące udział w konkursie na wycieczkę do Warszawy. Następnie Wójt Gminy Dębica pan Stanisław Rokosz, Przewodniczący Rady Gminy Dębica pan Piotr Żybura oraz Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek pan Marcin Ciszek przekazali podziękowania na ręce Senatora, a młodzież z Zespołu Szkół w Brzeźnicy przekazała swoją pracę na pamiątkę panu Senatorowi.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.