Previous
Next

10 lutego ruszają zapisy na zajęcia Politechniki Dziecięcej

Politechnika Dziecięca A2_Dębica_2016Już 10 lutego rusza rejestracja uczestników, którzy chcą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach Politechniki Dziecięcej w Dębicy. Do programu mogą być zgłaszane dzieci z powiatu dębickiego w wieku od 6 do 12 lat. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Przedsięwzięcie po raz kolejny dofinansowała Firma Oponiarska Dębica S.A.
Rodzice, którzy chcą, aby ich pociechy wzięły udział w projekcie, powinni je zarejestrować na stronie https://dolina-wiedzy.pl/pd/ do 21 lutego. Ostateczna lista uczniów, którzy będą uczestniczyć w wykładach zostanie opublikowana dwa dni później. Zajęcia będą realizowane w jedną sobotę miesiąca, w Domu Kultury Śnieżka przy ul. Bojanowskiego 18 w Dębicy.
W trakcie wykładów prowadzący wykorzystują interaktywne pomoce naukowe oraz organizują ćwiczenia laboratoryjne, podczas których dzieci mogą prowadzić doświadczenia samodzielnie. Zajęcia zostały opracowane tak, aby każdy uczestnik mógł lepiej zrozumieć, często skomplikowane zagadnienia naukowe. Priorytetem wykładowców Politechniki Dziecięcej jest rozwój już istniejących zainteresowań dzieci oraz inspirowanie ich do poszukiwania nowych. Mają w tym pomóc zaplanowane na ten semestr zajęcia:
„Magiczne obrazy” (19.03), podczas których uczniowie dowiedzą się, czym są taumatrop, fenaskistiskop czy zoetrop;
„Wybrane problemy komunikacji człowiek-komputer (16.04) – przybliżą uczestnikom obecne osiągnięcia technologiczne, umożliwiające komunikację człowieka z komputerem oraz pokażą przykłady niestandardowych zastosowań tych metod;
„Wszyscy jesteśmy astronomami” (21.05) – lekcje te będą prowadzone przez gościa specjalnego Politechniki Dziecięcej – Karola Wójcickiego, pasjonata astronomii i zdobywcę tytułu Popularyzatora Nauki 2015. Będzie on przekonywał dzieci, że każdy z nas może być odkrywcą, niezależnie od wieku;
„Jak analizować wyniki badań krwi?” (18.06) – prowadzący będą wyjaśniać podopiecznym, że warto badać krew, ponieważ to doskonałe źródło informacji o naszym organizmie. Dodatkowo podczas zajęć praktycznych z tego modułu przyszli naukowcy poznają wybrane pojęcia matematyczne.
„Zdecydowaliśmy się po raz kolejny wesprzeć działalność Politechniki Dziecięcej, ponieważ uważamy, że inwestycja w edukację dzieci to najlepszy prezent jaki możemy im dać. Wielu uczniów jest znudzonych i zniechęconych nauką, ponieważ nie zawsze oferta szkół odpowiada ich zainteresowaniom. Alternatywą dla nich mogą być zajęcia prowadzone
w ramach Politechniki Dziecięcej, które pokazują, że nauka może być zabawą i dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jesteśmy przekonani, że taka forma przekazywania wiedzy przyniesie wiele korzyści dzieciom, jak i nam dorosłym” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
„Jesteśmy wdzięczni Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., że już po raz czwarty zdecydowała się dofinansować nasz projekt. Dzieci w wieku 6-12 lat mają w sobie szczególnie duży potencjał i ciekawość świata, dlatego w tym okresie ich rozwoju tak ważne jest odpowiednie wsparcie edukacyjne. Jeśli umiejętnie pokierujemy zainteresowaniami naszych pociech i będziemy je zachęcać do samodzielnego poszukiwania i odkrywania tajemnic świata, z pewnością zaprocentuje to dobrymi wynikami w przyszłości”– powiedział Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Więcej informacji na temat rejestracji oraz dokładna tematyka zajęć znajduje się na stronie internetowej Politechniki Dziecięcej https://dolina-wiedzy.pl/pd/.
Firma Oponiarska Dębica S.A. chętnie angażuje się w projekty, których adresatami są dzieci i młodzież. Poza ufundowaniem kolejnego semestru nauki w Politechnice Dziecięcej, przedsiębiorstwo zapewniło też atrakcyjny wypoczynek dzieciom podczas ferii zimowych, wynajmując dla nich wodny tor przeszkód Aquatrack. W grudniu zaś pracownicy dębickiego zakładu wraz z kolegami z Goodyear Dunlop Tires Polska wcielili się w rolę pomocników Św. Mikołaja i przygotowali paczki świąteczne dla podopiecznych świetlicy środowiskowej „Iskierka” w Latoszynie, objętych programem „Qurier Świętego Mikołaja” Fundacji Przyjaciółka.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.