Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kilka słów o Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobiernej

1846923798Ochotnicza Straż Pożarna w Stobiernej powstała 26 maja 2003 roku. Posiada sztandar i jest najmłodszą jednostką spośród 13 ochotniczych  straży pożarnych z terenu gminy Dębica. Głównymi inicjatorami powstania w/w jednostki był ówczesny proboszcz Parafii p.w. N.N.M.P w Zawadzie Władysław Tokarczyk oraz Wacław Kłusek będący Radnym Gminy Dębica.

OSP Stobierna liczy 27 druhów w tym 8 kobiet w większości w wieku od 18 do 35 lat.
Na uwagę zasługuje fakt, że w działalność jednostki zaangażowani są wszyscy jej członkowie. Potwierdzeniem tego jest między innymi to że podczas spotkania sprawozdawczo – wyborczego, które odbyło się 20 lutego  2016 uczestniczyli wszyscy członkowie straży tym samym zapewniając 100% frekwencję.
W 2015 roku została zakupiona przez OSP Stobierna szabla. Głównym inicjatorem zakupu był naczelnik Mirosław Miazga. Środki finansowe na zakup szabli pochodziły ze składek członkowskich i wolnych datków strażaków jak również  swój wkład wnieśli: Zdzisław Siwula- Zastępca Wójta Gminy Dębica oraz Bernadetta  Ciszek – Radna Gminy Dębica.
Jest to wierna kopia wzór z 1917 roku. Szable te  były pierwszą bronią białą wyprodukowaną przez polskie fabryki (w Warszawie potem we Lwowie i Krakowie) dla Wojska Polskiego tzw. Polskiej Siły Zbrojnej formowanej za zgodą Niemiec. Siedemnastki zasłynęły w kawalerii polskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej i stały się symbolem roku 1920.
W grudniu 2015 roku zakupiono na potrzeby strażaków samochód STAR-MAN.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.