Previous
Next

Oszuści wciąż groźni. Mieszkanka Rzeszowa straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

PolicjaWczoraj ponownie zaatakowali oszuści. Podając się za funkcjonariuszy CBŚ oszukali mieszkankę Rzeszowa. Niestety kobieta nie zorientowała się, że rozmawia z przestępcami. Pokrzywdzona straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.  
Oszuści wykorzystali znany już sposób postępowania. Po południu do mieszkanki Rzeszowa na telefon stacjonarny zadzwonił nieznany rozmówca. Podając się za krewnego, który chce ją odwiedzić poprosił o adres, po czym rozmowa urwała się. Kilka minut później zadzwonił mężczyzna przedstawiający się za funkcjonariusza CBŚ. W celu potwierdzenia swojej wiarygodności, polecił kobiecie, aby nie przerywając połączenia, zadzwoniła pod numer alarmowy policji. Mężczyzna podający się za funkcjonariusza oświadczył, że prowadzi akcję przeciwko oszustom okradającym konta bankowe. Wypytał kobietę o stan konta, a ponieważ w proceder miał być zamieszany pracownik banku polecił pojechać do banku, wybrać pieniądze i przekazać policji.
Dalsza rozmowa prowadzona była przez telefon komórkowy, którego numer kobieta podała rozmówcy. Kierując się przekazywanymi telefonicznie instrukcjami, kobieta cały czas nie rozłączając się, pojechała taksówką do banku. Tam wybrała pieniądze, które w rejonie ulicy Mochnackiego przekazała podstawionemu mężczyźnie, podającemu się za policjanta. Wieczorem funkcjonariusz CBŚ miał przyjść do kobiety z prokuratorem i zwrócić całą kwotę. Gdy nikt nie przyszedł  zorientowała się,  że padła ofiarą przestępstwa i skontaktowała się z policją.
Rysopis mężczyzny, któremu kobieta przekazała pieniądze: wiek 20-25 lat, ciemne krótkie włosy, ubrany był w czarną ortalionową kurtkę, czarne spodnie. Osoby, które w poniedziałek 29 lutego pomiędzy godzina 17 a 18 widziały pod budynkiem Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie opisanego mężczyznę proszone są o kontakt osobisty z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, tel. 17 858 3265 albo z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod numerem telefonu 17 858 3310 lub 997.
Policjanci apelują aby nigdy nie przekazywać pieniędzy pośrednikom, osobom nieznanym, a mającym działać w imieniu rzekomo potrzebującego pomocy krewnego albo podających się za funkcjonariuszy rożnych służb.

Przypominamy! Policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy. Nigdy też, nawet w przypadku prowadzonego postępowania przeciwko oszustom, policjanci nie będą żądali przekazywania jakichkolwiek kwot. Natomiast zawsze funkcjonariusze nawiążą bezpośredni kontakt z osobą zgłaszającą. W przypadku, gdy rozmówca podaje się za policjanta lub innego funkcjonariusza, należy ROZŁĄCZYĆ SIĘ i skontaktować z najbliższą jednostką policji dzwoniąc najlepiej z telefonu stacjonarnego pod numer 997.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.