Konkurs modelarski – fotogaleria

DSC01069Tegoroczny konkurs, który wpisuje się w obchody 80- lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych zorganizowali i przeprowadzili członkowie SKHM „Ogniwko” działającego pod opieką panów Wojciecha Szerszenia i Artura Getlera przy szczególnej pomocy organizacyjno- menedżerskiej pani Joanny Mazurkiewicz oraz panów Janusza Chmiela i Jerzego Bieleckiego.
W konkursie wzięło udział 52 modelarzy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Dębicy, Rzeszowa, Pełkinie, Leżajska, Stasiówki, Jedlicza, Biecza, Brzozów, Przysietnicy, Ropczyc, Żarnowca, Manasterza, Blizny, Przysietnicy, Woli Ocieckiej, Woli Wielkiej, Czarnej, Straszęcin, Krosna, Kamionki, . Wystawili oni ponad 180 modeli plastikowych i kartonowych. Jury w składzie: Panowie Eligiusz Szuty z Leżajska, Tomasz Januszewski z Rzeszowa oraz Jerzy Bielecki i Artur Getler z Dębicy oceniało prace w dwóch grupach wiekowych- osobno uczniowie szkół podstawowych, osobno uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Podział ten ma na celu zachęcenie i zdopingowanie młodszych konstruktorów do realizowania swojej pasji i danie im większych szans
w rywalizacji o miejsca na podium. Modele sklasyfikowane były w kategoriach: plastikowe
i kartonowe- pojazdy (bojowe i cywilne), samoloty, okręty, figurki, dioramy i budowle.
Równolegle z przeglądem modeli 19 marca odbył się konkurs historyczny dotyczący dziejów Polski i Polaków od X do XX w. W tym konkursie udział wzięło 4 uczniów. Ich prace oceniali pani Joanna Mazurkiewicz i pan Wojciech Szerszeń.
Poza pracami konkursowymi do udziału w imprezie zaproszeni zostali starsi modelarze, którzy zaprezentowali ponad 220 replik kartonowych i plastikowych. W tym miejscu organizatorzy pragną serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy uświetnili wystawę swoimi pracami.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Docenienie pracy, wysiłku i pomysłowości modelarzy
w postaci nagród było możliwe dzięki sponsorom. W tym roku wsparli konkurs obejmując patronat i fundując nagrody: Zarząd Światowego Związku Żołnierzy AK Środowisko 5 PSK w AK
w Dębicy, pan Senator RP Zdzisław Pupa, pan Poseł na Sejm RP Jan Warzecha, państwo Jolanta i Leopold Szczyrkowie, pan Aleksander Truszczyński Prezes Tikkurila Polska S.A., pan Stanisław Leski właściciel firmy ABC, pan Piotr Chęciek Prezes MKS Dębica, Radni Miasta Dębica z Klubu Radnych PiS i WZD, pan Robert Pęczkowski z Wydawnictwa Stratus, pan Paweł Buchaniec ze sklepu www.mojehobby.pl a także pan Jerzy Bielecki i pan Kazimierz Siwula oraz tradycyjnie Powiat Dębicki na czele z panem Starostą Andrzejem Regułą, Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
Dodatkowymi atrakcjami tegorocznego konkursu była ekspozycja zorganizowana przez Park Historyczny w Bliźnie przedstawiająca elementy niemieckiej „cudownej broni” V2. Ponadto
w sobotę 19 marca odbyły się warsztaty modelarskie dla najmłodszych, w których uczestniczyło 15 uczniów szkół podstawowych z Dębicy, Przysietnicy, Brzozowa i Leżajska. W niedzielę 20 marca przed ogłoszeniem wyników konkursu chętni mogli zapoznać się z różnymi technikami modelarskimi dotyczącymi malowania pędzlem w wykonaniu pana Artura Getlera. Tuż po jego prezentacji odbył się wykład poświęcony polskiej broni pancernej przygotowany przez pana Michała Zapłackiego. Obydwa spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających wystawę.
W dniu 20 marca ok. godz. 12.30 w obecności pana Posła na Sejm RP- Jana Warzechy, pana starosty Powiatu Dębickiego- Andrzeja Reguły, pani Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy- Barbary Pelczar- Białek, Macieja Małozięcia, Maciej Małozięć, wiceprezesa Zarządu Okręgu Tarnów oraz sekretarz Światowego Związku Żołnierzy AK Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych AK, gospodarz miejsca- dyrektor dębickiego „Ekonomika” pan Krzysztof Górecki oficjalnie rozpoczął podsumowanie XII MKMR „Ogniwko 2016”.
Wyniki XII Międzyszkolnego Konkursu Modeli Redukcyjnych „OGNIWKO 2016” przedstawiają się następująco:
Kategoria: modele redukcyjne plastikowe
Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f
szkoły podstawowe
I miejsce Kacper Fornek
II miejsce Zuzanna Janas
III ex aequo Michał Loda i Gabriel Janas
gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Karol Jeleń
II miejsce Arkadiusz Cichoń
III miejsce Hubert Gromadzki
Pojazdy bojowe kołowe i gąsienicowe, w tym s-f
szkoły podstawowe
I miejsce Bartosz Kielar
II miejsce Julia Szerszeń
III miejsce Bartosz Getler
gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Jakub Perykasza
II miejsce Karol Lis
III miejsce Michał Słomiany
Pojazdy cywilne
gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Jakub Słota
II miejsce Hubert Gromadzki
III miejsce Maksymilian Augustyn
Figurki
szkoły podstawowe
I miejsce Julia Szerszeń
II miejsce Bartosz Getler
III miejsce Maria Szela
gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Hubert Gromadzki
II miejsce Jakub Perykasza
III miejsce Grzegorz Szerszeń
Dioramy
szkoły podstawowe
I miejsce Bartosz Kielar
II miejsce Bartosz Getler
III miejsce Maria Szela
gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Hubert Gromadzki
II miejsce Maksymilian Szpiech
III miejsce Adrian Barwinski
Modele redukcyjne kartonowe
Pojazdy
szkoły podstawowe
I miejsce Wiktor Szajnowski
II miejsce Igor Chudzikiewicz
III miejsce ex aequo Wiktor Buczkowicz i Michał Wójcikiewicz
Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f
szkoły podstawowe
I miejsce Natalia Śliwa
II miejsce Adam Szuty
II miejsce Mateusz Szałajko
Inne
szkoły podstawowe
I miejsce Igor Chudzikiewicz
II miejsce Michał Wójcikiewicz
III miejsce Nina Chudzikiewicz
 
W konkursie historycznym dotyczącym dziejów Polski i Polaków od X do XX w. udział wzięli: Jan Krzyżanowski, Maksymilian Szpiech, Przemysław Mazurkiewicz i Maciej Bąk.
Nagrody specjalne otrzymali:
Wyróżnienie Zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK Środowisko 5 PSK AK w Dębicy- Natalia Śliwa.
Puchar pana Senatora RP Zdzisława Pupy- Jakub Perekasza.
Wyróżnienia pana Posła Na Sejm RP Jana Warzechy- Anna Kurcz, Jakub Słota, Krzysztof Zajchowski, Dawid Szela i Bartosz Kielar.
Wyróżnienia IPN oddział w Rzeszowie za modele w barwach polskich: Zuzanna Janas, Karol Jeleń, Arkadiusz Cichoń, Bartosz Getler, Maksymilian Szpiech i Igor Chudzikiewicz.
Organizatorzy pragną szczególnie serdecznie podziękować wszystkim Sponsorom oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy za otwartość, wsparcie i zrozumienie tej inicjatywy, która jak mają nadzieję przyczynia się do rozwoju dzieci i młodzieży oraz propaguje alternatywę dla spędzania wolnego czasu i pomaga rozbudzać zainteresowania techniczne i historyczne. Jednocześnie zapraszają na XIII MKMR w 2017 r.
Fot Artur Getler i przyjaciele – dziękujemy za zdjęcia!

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.