Previous
Next

W Dębicy można już pobierać wnioski do programu Rodzina 500 +

rodzina-500 - KopiaOd 14 marca 2016 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej można już pobierać w wersji papierowej wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 +”. Wnioski można także pobrać ze strony: www.mops-debica.pl . Według wstępnych szacunków w mieście Dębica programem „Rodzina 500 +” objętych zostanie blisko 6 tysięcy dzieci.
Pogram „Rodzina 500+”  to forma pomocy  finansowej ze strony państwa dla rodzin wychowujących dzieci. Celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego, a także realne wsparcie w wychowaniu dzieci.   Dla mieszkańców Dębicy realizatorem Programu „Rodzina 500+” jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
„Obsługą zadania będą zajmować się wszyscy pracownicy MOPS a w szczególności pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych. Do obsługi zadania zostanie zatrudnionych w MOPS dwóch nowych pracowników. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie rekrutacji. Ponadto do pomocy przy realizacji zadania zaangażowano 3 stażystów z Powiatowego Urzędu Pracy” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.
Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w formie papierowej można odebrać w Ośrodku od dnia 14 marca 2016 r. lub pobrać ze strony: www.mops-debica.pl
Wnioski o świadczenie wychowawcze, czyli 500+ będzie można składać od 1 kwietnia 2016r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Dębicy w Dziale Świadczeń Rodzinnych ul. Ratuszowa 6 lub  wysłać pocztą (najlepiej listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru) na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy ul. Akademicka 12, 39-200 Dębica, z dopiskiem „wniosek 500+”. Wniosek on-line o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć również za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), ePUAP.
Od 1 do 15 kwietnia zostaną wydłużone godziny pracy Ośrodka i w tych dniach placówka będzie czynna w dni robocze w godz. od 7.30 do 18.00
„Aby wyjść naprzeciw wnioskodawcom Dział Świadczeń Rodzinnych w MOPS będzie pracował w sobotę 2 kwietnia w godz. od 8.00 – 13.00. Ponadto jeżeli będzie taka potrzeba będziemy pełnić dyżur w sobotę 9 kwietnia 2016r. Wszelkie informacje na ten temat będą umieszczane na stronach internetowych MOPS i Urzędu Miasta Dębica” – dodaje Małgorzata Kędzior.
Dodatkowo uruchomiona została infolinia  za pośrednictwem której pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie udzielają informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci 500 + pod numerem telefonu 800 100 990. Ponadto uruchomiona jest również infolinia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod numerem telefonu 22 529 06 68.
Więcej szczegółów dotyczących świadczenia znajduje się także na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy:
http://www.mops-debica.pl/index.php?c=article&id=252

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.