Previous
Next
Previous
Next

Pojechali na Zieloną Szkołę

1315068955W dniach 29.02 do 04.03.2016 r. klasy  III a i III b z Zespołu Szkół w Pustkowie – Osiedlu wraz z wychowawczyniami: R. Krzystyniak, E. Magryta i B.Parys przebywały na zielonej szkole w malowniczej miejscowości położonej w Gorcach – Porębie Wielkiej.

Uczniowie zamieszkali  w Domu Wczasów Dziecięcych otoczeni opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która prowadziła zajęcia według wybranej i określonej edukacji.  Zaplanowano ciekawy program. Pobytowi towarzyszyły m.in. zabawy, gry, konkursy, rozgrywki sportowe. Podczas pieszych wędrówek po okolicy uczniowie miały możliwość podziwiania niezwykłych gorczańskich krajobrazów. Dzieci nie miały czasu na to aby się nudzić, cały czas miały zajęty przez organizowane zajęcia, wyjazdy i wycieczki. Dzień zaczynał się od apelu na którym koordynator turnusu prezentował plan na cały dzień. Po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie zostali podzieleni na grupy, wybrali swoich funkcyjnych, wymyślali dla swojej grupy nazwę, piosenki i zawołania. Niezapomnianym przeżyciem była całodniowa wycieczka do Zakopanego podczas której dzieci poznały historię miasta, zabytki, zwiedzili Muzeum im. Tytusa Chałubińskiego ,Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, poznali walory przyrodnicze Tatr. Był również czas na spacer Krupówkami i oczywiście… zakup pamiątek. W czasie podróży uczniowie poznawali charakterystykę mijanych miejscowości.
Podczas turnusu odbywały się długie spacery po Porębie Wielkiej. Dzieci poznały historie miejscowości, spacerowały po zabytkowym Parku Wodzickich z Wiązem Łokietka – pomnikiem przyrody. W trakcie  pieszych wycieczek uczniowie  obserwowali  panoramę okolicznych miejscowości i pasm górskich. Codziennie miały miejsce zajęcia rekreacyjno-sportowe, olimpiady sportowe, rywalizacje w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Ponadto dzieci brały udział w zajęciach śpiewno-muzycznych, turniejach „piłkarzyków”, bilardu i tenisa stołowego. Oczywiście odbył się również konkurs tańca dyskotekowego. Ze względu na to, żę Poręba Wielka leży w Gorcach gdzie znajduje się Gorczański Park Narodowy- pracownik Parku wygłosił prelekcję z pokazem wspaniałych zdjęć na temat roślinności i zwierząt występujących w Gorcach.
Pobyt i cała organizacja turnusu była wspaniała. Każde dziecko otrzymało dyplom lub wyróżnienie za różnorodne osiągnięcia, maskotki i inne gadżety za udział w turnusie oraz licznych konkurencjach sportowych. Z wyjazdu dzieci wróciły zadowolone i radosne , tym bardziej, że dla wielu była to pierwsza dłuższa rozłąka z domem rodzinnym. Choć czas w Porębie minął szybko, to na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników.
Źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.