Previous
Next

W Pilźnie przyjęto program walki z rakiem szyjki macicy

pilzno-herbPilźnieńscy radni przyjęli „Program profilaktyki zakażeń wirusem HPV Gminy Pilzno na lata 2016-2018”, który ma na celu zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy poprzez prowadzenie edukacji zdrowotnej oraz wykonywanie szczepień ochronnych przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Programem zostaną objęte 13-letnie dziewczynki zameldowane na terenie gminy Pilzno, które w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku ukończą 13 lat. Według danych szacunkowych ze szczepień skorzysta ok. 200 dziewczynek, a koszt programu wyniesie prawie 55 tys. złotych.
Podjęcie uchwały przez radnych poprzedziło wykonanie badań ankietowych. W ramach przedsięwzięcia przewidziano m.in. szeroką akcję informacyjno-edukacyjną oraz współpracę z lokalnymi szkołami publicznymi. Osoby z rocznika objętego programem zostaną listownie zaproszone do wzięcia udziału w jego realizacji. Profilaktyczne działania będą przeprowadzane we współpracy z ośrodkami zdrowia z gminy Pilzno.
W Polsce, co roku na raka szyjki macicy zapada ponad 3,6 tys. kobiet, z czego połowa z nich umiera. Nasz kraj zajmuje pierwsze miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby nowych zachorowań. Niska umieralność i coraz niższa zachorowalność w krajach rozwiniętych jest związana właśnie z powszechną i nieustanną profilaktyką oraz łatwym dostępem do systemu opieki zdrowotnej.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.