Previous
Next

Retransmisja Spektaklu baletowego- „Gizelle”

image001Z ogromną radością zapraszamy do skorzystania  z nowej propozycji  Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Będzie on skierowany do miłośników opery i baletu , a przedstawiany na naszym dębickim ekranie w formie transmisji lub retransmisji filmowej.  Właśnie takie światowe wydarzenia artystyczne będą odtwarzane w najlepszej jakości obrazu i dźwięku aby poczuć klimat i magię tych niezwykłych i jedynych w swoim rodzaju arcydzieł sztuki i kultury. Mamy nadzieję, że taka forma spotkania z kulturą spotka się z Państwa aprobatą i na stałe zagości w naszym repertuarze.
Pierwszym  dziełem, które zaprezentujemy w naszym kinie będzie retransmisja spektaklu baletowego pt. „Giselle”, nagranego na żywo wprost z Teatru Bolszoj, moskiewskiego odpowiednika The Metropolitan Opera w  dniu:  11 października 2015.
Teatr Bolszoj, prezentuje różne style taneczne i choreograficzne, od baletu romantycznego aż po współczesne. Wirtuozeria zespołu i solistów stoi na najwyższym poziomie i jest wzorem do naśladowania dla innych kompanii baletowych na całym świecie.
Tematem „Giselle” jest legenda o wiejskiej dziewczynie Giselle zakochanej w przystojnym młodzieńcu. Niestety, dziewczyna została oszukana. Jej wybranek to książę Albert w przebraniu. Książę i wieśniaczka nie mogą wziąć ślubu, bo byłby to mezalians nie do zaakceptowania.
Gdy prawda wychodzi na jaw, Gizelle umiera z rozpaczy i przeistacza się w willide – upiora. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie…
Ten XIX-wieczny tytuł jest kwintesencją baletu romantycznego, pełnego niesamowitości, grozy i korowodów tańczących zjaw, przyobleczonych w tiulowe suknie. Od kilkunastu lat „Giselle” jest nieobecna na polskich scenach, nadarza się zatem niepowtarzalna okazja do obcowania z tym arcydziełem sztuki tańca.
Premiera tej inscenizacji w Bolszoj odbyła się 2 maja 1987 roku, a w naszym dębickim Kinie Kosmos zostanie zaprezentowana 31 marca o godz. 18.00. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 20 minut.
Bilety w cenie 40 zł i 30 zł ulgowy można kupić w godzinach pracy kasy kina oraz internetowo ze strony: www.kosmos.mokdebica.pl, lub bezpośrednio przed projekcją.
Życząc niezwykłych wrażeń z tego wyjątkowego wydarzenia, serdecznie Państwa zapraszamy na „Gizelle”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.