Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„V Synaj – młodzi przybywajcie!”

SYNAJ_5111Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza młodych z całej diecezji do udziału w „V Synaju”. Rozpocznie się on w sobotę 19 marca w 11 okręgach w diecezji, zaś w Niedzielę Palmową młodzież przyjedzie do Tarnowie. Młodzi m.in. przejdą przez Bramę Miłosierdzia w katedrze, a idąc ulicami miasta będą rozważać Drogę Krzyżową. Kolejny „Synaj” w diecezji jest przygotowaniem do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

„Niech tak bliska już perspektywa Światowych Dni Młodzieży jeszcze bardziej pobudzi waszą wyobraźnię miłosierdzia oraz aktywność, tak, aby każdy na swój sposób i na miarę własnych możliwości włączył się w przygotowanie duchowe i organizacyjne do tego wielkiego wydarzenia” – podkreśla biskup tarnowski Andrzej Jeż.

„V Synaj” będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbędzie się w sobotę w jedenastu Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży. Hasłem przewodnim V Synaju są słowa „Wejście do Ziemi Obiecanej”. „Wspólny program zaproponowany wszystkim okręgom ma na celu przygotować młodzież całej diecezji do dobrego i owocnego przeżycia Niedzieli Palmowej, która z woli św. Jana Pawła II jest Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. W tym dniu prowadzić nas będą Ci, którzy już weszli do Ziemi Obiecanej: nasza patronka bł. Karolina i błogosławieni misjonarze Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek” – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej oraz odpowiedzialny w diecezji za przygotowania do ŚDM.

Ks. Górski zachęca też młodych do aktywnego włączenia się w organizację „V Synaju” zwłaszcza w poszczególnych okręgach.

„Dołóżmy wszelkich starań, aby z każdej parafii danego okręgu młodzież zaangażowała się w przygotowanie sobotniego spotkania i wzięła w nim udział. To jedna z ostatnich okazji, abyśmy w kontekście ŚDM zaktywizowali nasze parafie. Chcielibyśmy, aby w sobotę 19 marca we wszystkich okręgach młodzi ludzie realizując wspólny program Synaju przygotowali się do przeżycia radości Niedzieli Palmowej” – dodaje.

Natomiast druga część V Synaju będzie miała miejsce w Tarnowie w Niedzielę Palmową.

bpJeżmisjeSpotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 na Rynku. Będzie tam m.in. powitanie uczestników, modlitwa i świadectwo ojców franciszkanów o męczennikach – nowych błogosławionych: o. Michale Tomaszku i o. Zbigniewie Strzałkowskim. Następnie uczestnicy przejdą przez Bramę Miłosierdzia w katedrze. O godz. 12.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta do kościoła bł. Karoliny. Tam uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Tarnowski. Początek przewidziany jest na godz. 14.30.

Bp Andrzej Jeż jest przekonany, że młodzi mają olbrzymią rolę do odegrania w życiu Kościoła, który dziś potrzebuje nowego spojrzenia na wiele sytuacji duszpasterskich.

„Zaangażowanie młodzieży będzie dla nas wszystkich bardzo ważne, jeśli poczują się Kościołem. Młodzież gromadząc się na modlitwie, odnawia świat, Polskę przez zdecydowane przejrzyste, piękne, szlachetne postawy, opierając się ma Ewangelii. Myślę, że w ich indywidualnym życiu, doświadczenie Chrystusa i Kościoła porządkuje młodzież, która często jest zagubiona i pozbawiona kierunków otwarcia na przyszłość” – dodaje bp Jeż.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.