Previous
Next

Zamiast odzieży celnicy z Dębicy znaleźli w przesyłce kilkaset akcesoriów wędkarskich.

fot.-Służba-Celna-2-1024x768695 przynęt wędkarskich, 75 rolek żyłek i 36 markowych tuszy do rzęs wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dębicy podczas kontroli przesyłek. Taki towar o wartości blisko 30 tys. złotych zawierała jedna z kontrolowanych paczek, choć jej nadawca zadeklarował, że przesyła odzież, buty, zabawki i kosmetyki warte 40 USD.

11 marca br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dębicy kontrolowali przesyłki w jednej z firm kurierskich na terenie miasta.
Szczególną uwagę funkcjonariuszy wzbudziła paczka nadana w Kanadzie. Zgodnie z deklaracją paczka miała zawierać odzież, buty, zabawki i  kosmetyki, których wartość nadawca wycenił na kwotę 40 USD.  Podczas rewizji przesyłki celnicy stwierdzili, że w paczce faktycznie znajdują się tusze do rzęs, jednak wartość samych tylko kosmetyków znacznie przewyższyła wartość całej paczki.
Towarem, który jednak wypełniał praktycznie całą zawartość przesyłki były akcesoria wędkarskie. Okazało się, że nadawca nie zgłosił do odprawy celnej 695 szt. sztucznych przynęt wędkarskich oraz 75 rolek wędkarskich żyłek.
Całość towaru zatrzymana została do dalszego postępowania. Jego łączna wartość rynkowa przekracza 29 tys. złotych.
źródło: Izba Celna w Przemyślu

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.