Previous
Next

V Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

???????????????????????????????17 marca br. w kręgielni „Laguna” w Ropczycach odbył się V Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Organizatorami turnieju, który po raz pierwszy odbył się w Ropczycach był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współpracy Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Gminy Dębica, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie oraz Olimpiad Specjalnych Oddział Regionalny i firmy Rega Jacht Waldemara i Anny Królikowskich. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu podopiecznych placówek z terenu całego Województwa Podkarpackiego.

W zawodach uczestniczyło ogółem jedenaście drużyn wśród których znalazły się drużyny z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Rzeszowa, Strzyżowa, Krosna, Ropczyc, Jarosławia, Przemyśla, Dębicy oraz dwie drużyny z Mielca. Jak co roku dzieci niepełnosprawne z całego Województwa Podkarpackiego mogły brać udział w zawodach sportowych i prowadzić rywalizację podczas sportowych rozgrywek w kręgle. Całe wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie pomoc i zaangażowanie się w to przedsięwzięcie Anny i Waldemara Królikowskich właścicieli kręgielni „Laguna” w Ropczycach, którzy udostępnili lokal na czas trwania zawodów oraz sponsorów turnieju : Kingi i Stanisława Ślaga z UPM Serwis. Organizatorów turnieju cieszy, że z roku na rok coraz większa liczba osób i firm zaangażowana jest w Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

Cieszę się bardzo, że tak liczna grupa zawodników uczestniczyć będzie w dzisiejszym turnieju. Przegotowując się do udziału w tym turnieju wykazaliście się olbrzymim zaangażowaniem, uporem i ciężką pracą” – powiedziała Marta Biłas Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział m.in. burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy Barbara Pelczar-Białek, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie Krzysztof Lipczyński oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli Barbara Nabrzeska.  

Jestem wdzięczny za pomysł i realizację tak wspaniałego przedsięwzięcia jakim jest Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, w którym mogą brać udział dzieci niepełnosprawne z całego województwa. Poprzez wspólną zabawę mogliśmy zobaczyć na ich twarzach uśmiech i radość. Integracja jaką widzimy tutaj dzisiaj jest bardzo potrzebna wszystkim niepełnosprawnym dzieciom, aby nie czuły się osamotnione. Takie przedsięwzięcia jak turniej bowlingowy sprawiają, że dzieci biorące w nim udział czują się docenione za udział w nim i odniesione sukcesy” – powiedział burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Po zakończeniu turnieju uczestnicy otrzymali medale za wspaniałą rywalizację. Udział w turnieju dostarczył zawodnikom wiele satysfakcji, pozwolił zawrzeć nowe znajomości, zaprezentować własne umiejętności oraz placówkę do której uczęszczają .

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.