Previous
Next
Previous
Next

Dębiccy krwiodawcy po raz dwudziesty w Krakowie – Prokocimiu

prokocim 060Krwiodawcy z Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, po raz 20 uczestniczyli w wyjazdowej akcji krwiodawstwa do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu.

Był to 13 wyjazd organizowany samodzielnie przez szkolny klub, który funkcjonuje od 2000 roku. Wcześniej krwiodawcy siedmiokrotnie wyjeżdżali w ramach Klubu HDK PCK Firmy Oponiarskiej, który utworzył filię w tej szkole. Do oddania krwi było 25 chętnych, niestety po wnikliwym badaniu okazało się, że tylko czternaście uczniów może oddać w tym dniu swoją krew. Do wielokrotnych dawców krwi, którymi byli: Artur Czernia, Mateusz Jasiewicz, Daniel Czerepak, Maciej Świątek, Piotr Piecuch, Daniel Szerszeń, Krystian Sroka i Karol Chwał, dołączyli po raz pierwszy: Klaudia Słota, Judyta Wilska, Paweł Wójcik, Łukasz Kosiński, Sławomir Kipa i Albert Zegar. Wspólnie oddano 6 300 ml krwi.

Po akcji krwiodawstwa młodzież odwiedziła Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej gdzie wręczyli leczonym tam dzieciom słodycze i materiały szkolne.

Coroczne wyjazdy młodzieży szkolnej do Stacji Krwiodawstwa znajdującym się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu może dojść do skutku dzięki wsparciu Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”.

„Bardzo się cieszę, że młodzież chce pomagać potrzebującym, sprawiając wiele radości chorym dzieciom, i swoją krwią ratują życie niejednego człowieka” – podsumowała akcję Małgorzata Burdzy, prezes szkolnego klubu, która wraz z Marzeną Koziarą – Lesiak sprawowała opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu.

Zbigniew Szurek

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.