Previous
Next
Previous
Next

Dębickie dyktando 2016

12963908_633396533477248_5444796752445750799_nPonad 60 osób wzięło udział w Konkursie Ortograficznym Dębickie Dyktando 2016 które 6 kwietnia o godz. 10.00 odbyło się w DK Kosmos. W konkursie wzięli udział zarówno uczniowie dębickich szkół podstawowych i gimnazjalnych jak i osoby dorosłe, które chciały sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Organizatorami dyktanda jest Miejski Zarząd Oświaty i Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy.
Celem zorganizowanego już po raz czwarty konkursu było przede wszystkim propagowanie umiejętności stosowania zasad ortografii, doskonalenie poprawności ortograficznej, rozwijanie zainteresowań kulturą polską, jak również zabawa poprzez sprawdzenie swoich umiejętności ortograficznych.
Autorkami tegorocznego dyktanda były podobnie jak w latach poprzednich nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy: Dorota Piękoś, Ludmiła Szewczyk i Beata Sroczyńska. Tekst dyktanda został stworzony na podstawie fragmentu powieści „Dzikowy Skarb” Karola Bunscha i był związany z 1050 rocznicą chrztu Polski.
Obok najliczniej reprezentowanej grupy uczniów, których było blisko 40 swoich sił w dyktandzie spróbowali m.in. Alicja Prus, dyrektor SP nr 11, Andrzej Czudecki, dyrektor MG4 i Grzegorz Nowacki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12, Małgorzata Kędzior dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Marzena Socha, zastępca dyrektora MOPS.
W konkursie wyłoniony zostanie Mistrz Ortografii Miasta Dębicy w czterech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, nauczyciele i pozostali uczestnicy. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody i dyplomy ufundowane przez sponsorów konkursu: Śnieżka Fabryka Farb i Lakierów, T.C. Dębica, Arkus & Romet Group oraz Urząd Miejski w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.