Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wiarygodna Szkoła w Latoszynie

355521484Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa w Latoszynie, ze względu na wysokie wyniki sprawdzianu została  wstępnie zakwalifikowana do wyróżnienia w ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła. Organizatorzy kontaktowali się z dyrektorem szkoły oraz dostaliśmy informacje elektroniczne o programie. Program Wiarygodna Szkoła powstał z inicjatywy dyrektorów szkół, a także został zaopiniowany przez ekspertów, którzy współpracują z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Głównym celem Programu jest wyróżnienie tych szkół podstawowych, które, dzięki właściwemu poziomowi nauczania, osiągają bardzo dobre wyniki z egzaminów zewnętrznych. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.
Aby przystąpić do Programu wypełnialiśmy tabelę kryteriów na podstawie której prowadzona byłą rekrutacja. Najważniejsze było kryterium edukacyjne, dodatkowe punkty za bazę szkolną (stołówka, świetlica, kuchnia, catering, plac zabaw, posiadanie lub dostęp do infrastruktury sportowej)oraz działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w szkole.
Otrzymaliśmy już certyfikat i nasza szkola jest na liście  szkół wyróżnionych.
Projekt realizowany jest w następujący sposób:
1. Szkoła zakwalifikowana otrzymuje certyfikat oraz jest na liście wyróżnionych szkół na stroniewww.wiarygodna-szkola.pl.
2. Dodatkowo, w ramach współpracy z Platformą Edukacyjną EDUSTATION, każdy uczeń klasy V i VI będzie mógł korzystać przez cały rok szkolny z tej właśnie platformy, dzięki czemu zyska dodatkową możliwość nauki języka i ćwiczenia swoich umiejętności w wolnej chwili, zarówno w domu, jaki w szkole. Platforma ma uczyć poprzez zabawę.
3. Program promowany jest wśród młodzieży na Portalach Społecznościowych tj. Facebook.
4. Otrzymujemy bezpłatny projekt graficzny baneru, folderu czy plakatu promocyjnego (np. na dni otwarte, targi szkół, ważne uroczystości szkolne).
5.  W ramach akcji „Najlepsze Orły”, będą publikowane w Internecie i w Magazynie Wiarygodna Szkoła i na portalach społecznościowych informacje o zdobytych przez szkołę wyróżnieniach, nagrodach, wygranych konkursach.
Cały Program podnosi rangę szkoły, wzmacnia jej wizerunek, zarówno w rejonie, jak i w całym kraju. Na podstawie wcześniej przeprowadzonej weryfikacji ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce i, tym samym, stać się drogowskazem dla rodziców i uczniów z Państwa okolicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.