Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Flis” – Opera Stanisława Moniuszki na Święto 3 Maja

FLIS PLAKAT 2016 nowy (1)Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze zaprasza do Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury na kolejną premierę opery zrealizowanej pod kierownictwem artystycznym Pawła Adamka. Tradycyjnie, operowe przedstawienie uświetni obchody Święta Narodowego 3 Maja.

Premiera tej niezbyt skomplikowanej opery miała miejsce 14 września 1858 r. w Warszawie. Akcja rozgrywa się wśród flisaków żeglujących po Wiśle. Jest burza, Zosia obawia się o los ukochanego flisaka Franka. Jej ojciec, Antoni, upiera się, by ją wydać za mąż za fryzjera Jakuba. Młodzi na darmo proszą o odwołanie tej decyzji, ojciec Zosi jest nieugięty. Młody flisak postanawia zatem ruszyć w świat i odszukać zaginionego brata Jakuba. Jednak, to właśnie Franek okazuje się zaginionym bratem Jakuba. Wszystko kończy się dobrze: po tym odkryciu Jakub odstępuje Frankowi rękę Zosi.

Libretto opery napisał Stanisław Bogusławski. Wśród wykonawców zobaczymy: Karolinę Pawulę, Katarzynę Plewniak, Zdzisława Wojtynkiewicza, Tomasza Furmana, Macieja Kucerę, Adama Pstrowskiego, Leopolda Stawarza, Macieja Gorczyczyńskiego, Andrzeja Kaima oaz Jana Maślankę. Solistom towarzyszyć będą chóry parafii Matki Bożej Anielskiej i Miłosierdzia Bożego, Mielecka Grupa Wokalna oraz Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej i jej goście.

Kierownictwo muzyczne – Paweł Adamek, reżyseria i pomysł scenografii – Jakub Bulzak, scenografia – Wacław Jałowiec, choreografia – Elżbieta Bodziany.

Prapremiera – 1 maja, premiera – 3 maja, kolejne przedstawienia: 7 i 8 maja, 14 i 15 maja – wszystkie o godzinie 18.00.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.