Previous
Next
Previous
Next

Program Rodzina 500 + w Dębicy – pierwsze wpłaty na kontach uprawnionych pojawią się już dzisiaj

???????????????????????????????2300 złożonych wniosków w ciągu niespełna 3 tygodni, w tym ponad 400 wniosków złożonych elektronicznie to efekt realizowanego w Dębicy rządowego programu wsparcia rodzin Rodzina 500 +. Wnioski złożyła już w Dębicy zdecydowana większość uprawnionych do otrzymania tego świadczenia. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja podczas której burmistrz Mariusz Szewczyk poinformował, że pierwsze wpłaty z tytułu programu Rodzina 500 + na kontach uprawnionych pojawią się już dzisiaj.

Na realizację programu w samej tylko Dębicy zostanie przeznaczonych  ponad 17 milionów złotych, które trafią do blisko 3 tysięcy rodzin. Na całym Podkarpaciu realizację programu w ramach programu Rodzina 500 + przeznaczonych zostanie prawie 1 miliard złotych. Dębiczanie od 1 kwietnia złożyli już ponad 2300 wniosków, z czego 1600 już w pierwszym tygodniu. Wnioski można składać zarówno osobiście we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Dębicy, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, jak i za pośrednictwem Internetu.

Podczas dzisiejszej konferencji w której uczestniczyli m.in. burmistrz Mariusz Szewczyk i dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior przedstawiony został dotychczasowy przebieg realizacji programu w Dębicy i kilkunastu osobom wręczone decyzje o przyznaniu świadczenia z programu 500+.
Wypłacamy dzisiaj świadczenia wychowawcze dla 220 rodzin, w tym 270 dzieci na kwotę 140 tysięcy złotych. Ta kwota dzisiaj pojawi się na kontach rodzin. Do dnia dzisiejszego przyjęliśmy 2300 wniosków w tym 400 elektronicznie” – mówił podczas konferencji w Urzędzie Miejskim w Dębicy burmistrz Mariusz Szewczyk.
Miasto Dębica jako pierwszy samorząd w powiecie dębickim wypłaca uprawnionym świadczenia 500+. W Województwie Podkarpackim wypłaty w rozpoczęło dopiero kilka samorządów w tym Rzeszów i Sanok.
Przyjmowanie wniosków w Dębicy przebiegło bardzo sprawnie. „800 wniosków zostało złożonych w ciągu pierwszych dwóch dni – 1 i 2 kwietnia. Kolejnych 800 przez kolejnych 5 dni. Dla petentów przygotowaliśmy 8 stanowisk obsługi w budynku przy Ratuszowej 6. Przyjmowaliśmy także wnioski w głównej siedzibie MOPS przy ul. Akademickiej 12. Dzięki temu praktycznie nie było kolejek podczas składania wniosków” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.
Jak mówiła podczas spotkania w Urzędzie Miejskim dyrektor MOPS-u dla wielu podopiecznych jej placówki będzie to bardo istotne wsparcie finansowe, które pomoże im w polepszeniu sytuacji finansowej całej rodziny.
Większość z osób, które dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbierały decyzje o przyznaniu świadczenia fundusze z programu 500+ zamierzają wydatkować m.in. na dodatkowe zajęcia dla dzieci, naukę języków i wypoczynek.
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.