Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na dawnej jednostce wojskowej podzielono działkę

ratuszW marcu br. zatwierdzony został projekt podziału nieruchomości położonej w Dębicy na terenie dawnej jednostki wojskowej stanowiącej własność Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dotychczasowa działka nr 481/4 o powierzchni 20 070 m2 została podzielona na 4 odrębne działki.

W wyniku przeprowadzonego w kwietniu br. podziału powstały 4 działki. Działki oznaczone nr 481/98 o pow. 408 m2 i nr 481/100 pow. 901 m2 mają docelowo stanowić własność Gminy Miasta Dębica i zostać przeznaczone pierwsza na parking dostępny dla użytkowników i klientów przyległych obiektów, w tym również należących do Uniwersytetu, natomiast druga na drogę dostępną dla użytkowników i klientów przyległych obiektów, w tym również należących do Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Trzecia z działek oznaczona nr481/99 o powierzchni 7 904 m2 również docelowo ma stanowić własność Gminy Miasta Dębica, a jej przeznaczenie będzie sprecyzowane podczas rozmów pomiędzy przedstawicielami władz miasta i powiatu dębickiego. Ostatnia z wydzielonych działek nr 481/101 o pow. 10 857 m2 stanowi i będzie stanowiła własność Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami pomiędzy władzami Uczelni i Miasta, nieruchomości stanowiące własność UEK mają być przekazane nieodpłatnie. Terminy oraz forma przekazania obiektów wraz z przylegającym terenem, mają być ustalone i zatwierdzone kolejno przez Senat i Rektora UEK, a następnie Radę Miejską w Dębicy i Burmistrza Miasta Dębica. „Planujemy, że dokumenty niezbędne do przekazania nieruchomości, tj. uchwały i akt notarialny, zostaną opracowane w maju br. Umożliwi to przekazanie przedmiotowych nieruchomości w czerwcu 2016 roku. Od momentu pozyskania nieruchomości przez Gminę Miasta Dębica, rozpoczną się rozmowy z władzami Powiatu Dębickiego na temat możliwości zagospodarowania dwóch budynków wraz z przylegającym terenem” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.