Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przetarg na drogę krajową na odcinku Pilzno-Jasło ogłoszony

IMG_2161
Nowa droga pozwoli „odetchnąć” Brzostkowi, przez który obecnie przejeżdża tysiące pojazdów dziennie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie ogłosiła przetarg na wykonanie studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno-Jasło.
Przetarg obejmuje swoim zakresem wykonanie studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla 35-kilometrowego odcinka Pilzno-Jasło a także obwodnic: Pilzna, Brzostku, Kołaczyc i Jasła. Docelowo zakłada rozbudowę 14-kilometrowego istniejącego odcinka DK 73 oraz wybudowanie odcinków o nowym przebiegu, w tym między innymi, wschodniej obwodnicy Pilzna, obwodnice Brzostku, Kołaczyc i Jasła o łącznej długości około 21 km.
Inicjatorem wspólnego działania wójtów i burmistrzów sześciu samorządów (gmin: Jasła i Brzysk oraz miast: Kołaczyc, Brzostku, Pilzna i Jasła) na rzecz tej koniecznej inwestycji drogowej, był poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca i to właśnie z jego inicjatywy, przy współpracy Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Sejm wprowadził do budżetu państwa pierwsze elementy inwestycji związane z przebudową drogi krajowej nr 73. Poseł Bogdan Rzońca intensywnie zabiegał również o to, by rzeszowski oddział GDDKiA jak najszybciej ogłosił przetarg na koncepcję przebiegu tej drogi.
Przebudowana droga ma być trasą klasy technicznej GP (główna ruchu przyśpieszonego) o szerokości 7 m. Zostaną na niej zastosowane dodatkowe pasy dla relacji lewoskrętnych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, drogi zbiorcze i urządzenia ochrony środowiska. W ramach planowanych obwodnic powstanie most na rzece Dulcza, a także – jak zaznacza GDDKiA, według wstępnego rozeznania – trzy mosty na Wisłoce.
W ramach zlecanych dokumentacji przeprowadzone zostaną także pomiary ruchu, inwentaryzacje, w tym inwentaryzacja przyrodnicza oraz analizy możliwych wariantów przebiegów drogi. Termin składania ofert przetargowych mija 27 maja br. Wykonawca na opracowanie dokumentacji będzie miał maksimum 22 miesiące od daty podpisania umowy. Inwestycja ma być finansowana ze środków budżetu państwa.
UMJ

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.