Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tikkurila wraz z wolontariuszami posadzili kolejne drzewa!

MMU_0262W minioną sobotę odbyła się III edycja akcji „Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila”. 
W projekcie wzięło udział ponad 120 osób, wśród nich pracownicy firmy wraz z rodzinami, wolontariusze z Klubu Miłośników Wolontariatu „Azorkowo”, dzieci z Akademii Małego Strażaka działającej przy Stowarzyszeniu „Millenium” – Brzeźnica 2007, przedszkolaki i ich rodzice z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Maluszka”, uczniowie ZS w Nagawczynie, strażacy OSP w Nagawczynie oraz członkowie grupy „Razem dla Nagawczyny”.
Tradycyjnie już uczestnicy akcji spotkali się w szkółce leśnej na terenie Nadleśnictwa Dębica. Pełni optymizmu i entuzjazmu leśnicy-amatorzy zasadzili wspólnie 5 tysięcy młodych drzew. Pracy sprzyjała nie tylko wyjątkowa atmosfera, ale i piękna pogoda. Bowiem, mimo niepewnych prognoz, sobotni poranek przyniósł wspaniałe wiosenne słońce, a wraz z nim dodatkową porcję energii.
„Praca w takich okolicznościach, to poza korzyściami merytorycznymi, sama przyjemność – mówi Agata Wiater, liderka nieformalnej grupy „Razem dla Nagawczyny”, która włączyła się do akcji. Uczestniczyliśmy w projekcie pierwszy raz, ale mamy ogromną nadzieję na udział w kolejnych edycjach. Drzewa odgrywają ogromną rolę dla środowiska naturalnego – oczyszczają powietrze, zatrzymują wody opadowe, chronią przed hałasem, a urządzone tereny zadrzewione obniżają poziom stresu i agresji. Lasy są też środowiskiem życia wielu zwierząt – mówi Agata Wiater. Poprzez udział w akcji uczymy tego wszystkiego najmłodszych i pokazujemy im, jak możemy zadbać o nasze otoczenie. Poza przesłaniem ekologicznym i edukacyjnym, akcja Tikkurili ma również walory społeczne – sprzyja integracji społeczności lokalnej” – dodaje Agata Wiater.
„Taka akcja to nie tylko wspaniała forma spędzania wolnego czasu, ale też okazja, by zrobić coś pożytecznego dla środowiska” – mówi z uśmiechem Agnieszka Żurek, prezes Stowarzyszenia „Milenium – Brzeźnica 2007”, która na akcję przyjechała z kilkunastoosobową grupą najmłodszych strażaków. „Mobilizuje nas do wyjścia z domów, daje możliwość poznania ciekawych osób, nauczenia się współpracy oraz odpowiedzialności. Warte podkreślenia jest to, że wszyscy wolontariusze chcieli poświęcić sobotę, by móc uczestniczyć w organizowanym przez Tikkurilę wydarzeniu. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy za zaproszenie i dodam tylko, ze niektóre dzieciaki z Akademii Małego Strażaka już następnego dnia były sprawdzać, czy zasadzone przez nich drzewko rośnie, a to najlepszy dowód na to, że zakorzeniony w nich został pożyteczny ekologiczny uczynek” – dodaje Agnieszka Żurek.
Akcja “Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila!” jest jednym z elementów budowania świadomości ekologicznej przez Tikkurila, realizowanego w ramach strategii CSR firmy. Poprzez tego typu projekt Tikkurila chce zwrócic uwagę na potrzebę dbania o otoczenie. Do udziału w akcji firma zaprasza swoich pracowników oraz lokalną społeczność, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. „Chcemy pokazać w praktyce, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestniczące w projekcie dzieci świetnie się bawią, a jednocześnie budują w sobie poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że pomoże to w zaszczepianiu w młodym pokoleniu postawy proekologicznej, która potem będzie się rozwijać i zaowocuje w przyszłości” – mówi Magdalena Olszewska. Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR Tikkurila Polska SA. „Przy okazji chciałbym gorąco podziękować wszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom, jak również pracownikom firmy Tikkurila, którzy tak chętnie włączają się w akcję” – dodaje Magdalena Olszewska.
Była to już trzecia edycja akcji “Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila! Łącznie od początku programu posadzono 15 tysięcy drzew.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.