Previous
Next

Ruszył proces restrukturyzacji w ADM-ie – można pozbyć się długów

admZ końcem marca ruszył proces restrukturyzacji zadłużenia użytkowników lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta Dębicy. Uchwałę w sprawie abolicji dotyczącej należności czynszowych względem Administracji Domów Mieszkalnych 29 stycznia br. podjęła Rada Miejska w Dębicy.
Do programu restrukturyzacyjnego mogą przystąpić dłużnicy którzy posiadają zadłużenie na dzień 30 czerwca 2015 i w terminie do 6 miesięcy od dnia wejścia w życie programu złożą wniosek do prezesa Administracji Domów Mieszkalnych o umorzenie zadłużenia z tytułu użytkowania lokalu w którym mają zadłużenie. Dłużnik taki wniosek będzie zobowiązany złożyć w siedzibie ADM oraz podpisać stosowne porozumienia w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. Warunkiem skorzystania z abolicji jest także niedewastowanie lokalu oraz niewykraczanie przeciw porządkowi domowemu.
„Wszystkie osoby które mają zadłużenie wobec ADM zostały przez nas poinformowane pismami za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, że jest wdrażany taki program i mogą do niego przystąpić. W ramach tego programu umarzamy cześć czynszową należności natomiast opłaty za media muszą zostać przez dłużnika w całości uregulowane. Na tę chwilę wpłynęło do nas już kilka wniosków o przystąpienie do programu” – mówi Łukasz Paluch, prezes Administracji Domów Mieszkalnych w Dębicy.
Celem wprowadzenia programu jest uzyskanie większych wpływów od najemców z tytułu zaległych opłat oraz utrwalenie zasady terminowego regulowania bieżących należności. Umorzenia należności dokonuje Burmistrz Miasta Dębicy na wniosek dłużnika – użytkownika lokalu.
„Wdrożenie tego programu jest szansą dla wielu osób aby wyjść na prostą i pozbyć się zadłużenia. Raty należności są rozkładane średnio na 30-40 rat i są w wysokości realnej do spłaty dla dłużnika. Program ten w efekcie finalnym ma też na celu sprawienie aby najemcy płacili swoje należności na bieżąco” – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
Należności czynszowe dłużnika zostaną umorzone jeśli nastąpi spłata w całości zaległych opłat z tytułu mediów oraz przy regularnej płatności przez dłużnika bieżących należności z tytułu czynszu i opłat za media.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.