Previous
Next
Previous
Next

Wystawa czasowa w Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci

985712194Od 4 kwietnia w Ekspozycji u stóp Góry Śmierci można oglądać nową wystawę czasową zatytułowaną „Niemiecki Nazistowski Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz”

Wystawa prezentuje w skondensowany sposób wszystkie najistotniejsze zagadnienia historii KL Auschwitz, genezę ruchu nazistowskiego, a także specyficzne elementy systemu terroru niemieckiego w okupowanej Polsce. Wystawa skonstruowana została chronologiczno-tematycznie, w oparciu o materiały źródłowe i ikonograficzne Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Są to; fotografie, dokumenty, nielegalna obozowa twórczość artystyczna więźniów, a także powojenne prace wykonane przez ocalonych świadków ilustrujące fakty z codzienności obozowej. KL Auschwitz – to właśnie tutaj 24 lipca 1944 r. przetransportowano tysiące więźniów żydowskich z Pustkowa w celu ich likwidacji.
Ekspozycję czasową będzie można oglądać w terminie od 4 kwietnia do 31 sierpnia, w godzinach otwarcia muzeum. Zapraszamy!
Fot. arch. Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.